Karantiną siūloma pratęsti iki gegužės 31 d. Papildyta 14.50 val.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo karantiną pratęsti iki gegužės 31 d. Planuojama keisti dalį karantino ribojimų. Duris galėtų atverti prekybos centrai, kavinės, kino teatrai, daugiau atlaisvinimų lauktų tų, kurie jau gavo vakciną.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, jog trečiadienį Vyriausybės pasitarime pristatyti ilgesnio laikotarpio siūlymai, jie bus tvirtinami ketvirtadienį rengiamame Vyriausybės posėdyje.

„Šiandien tiesiog bus tie siūlymai įvardyti ir siūlau iš principo sutarti, kad tie, kas klauso iš išorės, tie, kam tai yra aktualu, galėtų pagal tai planuoti savo veiklą“, – pasitarime sakė premjerė.

Atsivertų prekybos centrai

Kaip pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, siūloma nustatyti palengvinimus asmenims, kurie jau turi imunitetą. Pirmiausia, siūloma ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų artimus kontaktus, leisti lankyti ligonius ligoninėse, vykti į ekskursijas, ribojant asmenų skaičių.

Kita karantino atlaisvinimų grupė, anot A. Dulkio, susijusi su prekyba. Pasak ministro, ne visos veiklos iš karto savo duris, tai vyktų palaipsniui. Pirmiausia, būtų leidžiama dirbti visoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos centruose. Vėliau, anot ministro, veiklą galtų atnaujinti ir prekybos vietos turgavietėse.

„Be abejo, kiekvieną šitą sprendinį nutarime lydi atitinkamos arba ploto ribojimo, arba kitokios sąlygos“, – pažymėjo A. Dulkys.

Taip pat siūloma, kad savaitgaliais galėtų veikti tik maisto, veterinarijos, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Leistų dirbti kavinėms ir barams

Planuojama leisti vykdyti veiklą restoranams, kavinėms, barams nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Atlaisvinimai laukia ir kultūros sektoriuje. Ribojant žiūrovų skaičių, siūloma leisti dirbti kino teatrams, scenos meno įstaigoms. Taip pat planuojama leisti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 50 žmonių.

REKLAMA

Siekiant fizinio aktyvumo, siūloma leisti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Abiturientai į klases grįžtų gegužės 3 d.

Pokyčiai laukia ir švietimo srityje. Siūloma, kad gyvose konsultacijose galėtų dalyvauti nebe 5, o 10 abiturientai. Nuo gegužės 3 d. siūloma leisti abiturientams grįžti į klases.

„Paskutinis dalykas, kad šiuo nutarimu peržiūrėtume ir pagal naujausius duomenis, atitinkamai sprendimo dieną, Vyriausybei priimant, mes peržiūrėtume savivaldybių sąrašą, kuriose gali būti nustatomos švelnesnis karantino režimo priemonės negu visoje šalyje“, – teigė A. Dulkys.

Šiuo metu draudžiami visi kultūros, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai, neveikia restoranai, kavinės (išskyrus maistą išsinešti) ir kitos maitinimo įstaigos, pasilinksminimo vietos, kazino ir lošimų punktai, taip pat sporto klubai, poilsio vietos, baseinai, teatrai ir kino klubai. 

Prekybos centruose negali veikti didžioji dalis parduotuvių arba jos veikia tik kaip prekių atsiėmimo punktai. Su apribojimais gali dirbti kirpyklos, grožio salonai, muziejai.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2021-04-14 14:27:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei gali dirbti dideli prekybos centrai, leiskit atverti ir kitas prekybos vietas. Žmonėms ne tik maisto reikia ! Bankrutuos galybė verslų , o maximos ir kiti prekybos centrai bujos. Kiek dar būsim uždaryti ?
Atsakyti
-5

A
2021-04-14 14:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsibodo pilstymas iš tuščio į kiaurą. Pusė metų karantinas išprotėjo visai.
Atsakyti
-7

L
Lk
2021-04-14 14:34:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
o čia iki kokių metų gegužės 31 dienos? Tikriausiai ne iki 2021 metų?
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų