• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės partijos į prezidento postą keliamas Dainius Žalimas geriausiai žinomas dėl savo buvusių pareigų Konstituciniame Teisme, giriamas dėl aktyvumo, požiūrio platumo, tačiau šis į politiką pasukęs teisininkas turi ir nuodėmių. O šios daugiausia susijusios su charakterio savybėmis ir pernelyg dideliu siekiu užtikrinti karjerą antrajai sutuoktinei.

Laisvės partijos į prezidento postą keliamas Dainius Žalimas geriausiai žinomas dėl savo buvusių pareigų Konstituciniame Teisme, giriamas dėl aktyvumo, požiūrio platumo, tačiau šis į politiką pasukęs teisininkas turi ir nuodėmių. O šios daugiausia susijusios su charakterio savybėmis ir pernelyg dideliu siekiu užtikrinti karjerą antrajai sutuoktinei.

REKLAMA

Portalas tv3.lt siekia apžvelgti silpnąsias visų kandidatų į prezidentus puses, kad rinkėjai galėtų išsirinkti būdami informuoti ne tik apie gerąsias politikų savybes, bet ir įvertinę jų silpnybes. Straipsnių ciklą pavadinome „Kandidatų nuodėmėmis“, o ar šios nuodėmės yra trukdis eiti prezidento pareigas – spręs Lietuvos rinkėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Vedė buvusios žmonos buvusią draugę

D. Žalimas Konstitucinio Teismo teisėju tapo 2011 metais, tačiau jau 2014-aisiais buvo paskirtas Konstitucinio Teismo pirmininku ir šias pareigas ėjo iki 2021-ųjų.

REKLAMA

Natūralu, kad tapęs Konstitucinio Teismo pirmininku D. Žalimas ieškojo kompetentingo kanclerio, galinčio vadovauti visai kanceliarijai. Ši pozicija yra svarbi, nes nuo kanceliarijos vadovo darbo kokybės priklauso viso Konstitucinio Teismo veikimo efektyvumas. 

Kanclerį Konstituciniame Teisme į pareigas skiria ir iš jų atleidžia pirmininkas. Kaip pasakoja tuo metu Konstituciniame Teisme dirbę asmenys, D. Žalimas į kancleres laikinai (paskui ir nuolatos) paskyrė tuometinę Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko patarėją Ingridą Danėlienę.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis neoficialiais šaltiniais, be kitų asmenų, I. Danėlienę į pareigas rekomendavo ir pirmoji D. Žalimo sutuoktinė Skirgailė Žalimienė, kuri tuo metu buvo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėja, o šiuo metu eina teismo pirmininkės pareigas. Abi teisininkės, kaip teigia šaltiniai, buvo geros draugės, bendravo ir už darbo ribų. 

Tačiau laikui bėgant Konstituciniame Teisme imta plačiai šnabždėtis, kad tuometinį pirmininką ir kanclerę gali siekti kur kas daugiau nei darbas: kolegos jautė, kad užsimezgė romantinis ryšys. Šis ryšys kurį laiką buvo slepiamas, bet, kaip sakoma, meilės nenuslėpsi, ji pleveno ore. „Visada net būdavo sakoma, mes su Ingrida nusprendėm...“, – juokėsi vienas teisininkas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2016 metais subyrėjo D. Žalimo ir S. Žalimienės santuoka. Su portalu tv3.lt bendravę žmonės santuokos subyrėjimą siejo būtent su nauju užsimezgusiu tarnybiniu romanu. 

Nepaisant pirmosios santuokos subyrėjimo D. Žalimas neviešino draugystės su kanclere, nors Konstitucinis Teismas tiesiog ūžė nuo apkalbų. Konstitucinio Teismo pateiktais duomenimis, 2016-2019 metų laikotarpiu, D. Žalimas ir I. Danėlienė kartu vyko į 25 komandiruotes: iš jų trijose dalyvavo kiti Konstitucinio Teismo teisėjai, o 22-oje tik dviese. Galiausiai, pora susituokė 2021 metų liepos mėnesį, kai nė vienas jau nebedirbo Konstituciniame Teisme. 

REKLAMA

Nesėkmingai bandė siūlyti draugę į Konstitucinį Teismą

Dar viena istorija yra siejama su nepavykusiu D. Žalimo bandymu pasiūlyti savo draugę, dabar jau žmoną, I. Danėlienę tapti Konstitucinio Teismo teisėja. D. Žalimo ir dviejų jo kolegų kadencija Konstituciniame Teisme turėjo baigtis 2020 metų kovo mėnesį, tačiau teisėjų kaita vėlavo. 

Remiantis pagrindiniu šalies įstatymu, Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Šis teismas atnaujinamas trečdaliu kas treji metai, bet 2020 metais atnaujinimas sutriko. Iš dalies tai buvo aiškinama koronaviruso pandemija, iš dalies vyko pasistumdymai tarp tuometinės valstiečių žaliųjų valdančiosios daugumos ir prezidento Gitano Nausėdos.  

REKLAMA

Kai Konstitucinis Teismas atnaujinamas vienu trečdaliu, po vieną kandidatą siūlo prezidentas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Seimo pirmininkas. Tuo metu Seimo pirmininko pareigas ėjo Viktoras Pranckietis, kuriam D. Žalimas rekomendavo į Konstitucinį Teismą siūlyti I. Danėlienę. Ir nė žodžiu neužsiminė, kad jie yra pora. 

„Man ją man pristatė, gavau neseniai jos išleistą knygą. Aš tik neprisimenu, ar pati kandidatė atnešė knygą, ar kažkas kitas ją davė. Bet ji buvo man apibūdinta, kad yra gera teisininkė, kad žino visą vidinę Konstitucinio Teismo veiklą. Tai tiek ir žinių. Kitą dieną po jos nominacijos paskelbimo, išlindo vieša paslaptis, kad jie yra susiję asmenys. Išėjo negerai. Todėl aš visiškai nesijaudinau, kad Seimas nepritarė jos kandidatūrai“, – portalui tv3.lt pasakoja V. Pranckietis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš jai uždaviau tokį klausimą. Ir paskui labai džiaugiausi, kad uždaviau. Ji atėjo susitikti, prisistatyti kaip kandidatė. Aš jos paklausiau: „Jeigu dar ką nors turėtumėt man šiandien pasakyti, tai norėčiau šiandien ir sužinoti“. Ji pasakė, kad neturi daugiau ką pridurti. Matyt, tie santykiai nebuvo formalizuoti ir pridurti nebuvo ką“, – pamena tuometinis Seimo pirmininkas. 

V. Pranckietis sako apgailestaujantis, jog tuo metu niekas jo neinformavo apie sąsajas tarp D. Žalimo ir I. Danelienės. Tuometinis Seimo pirmininkas pamena, kad ieškodamas pamainos Konstituciniame Teisme buvo gavęs keletą rekomendacijų, tačiau pirmiausia atsižvelgė į Konstitucinio Teismo pirmininko nuomonę, nes D. Žalimas profesine prasme tikrai yra gerbiamas ir vertinamas. 

REKLAMA

Valstybinėje tarnyboje paprastai laikomasi principo nepainioti viešųjų ir privačių interesų, o savo gyvenimo draugės protegavimas, net jei tai puiki profesionalė, laikomas nederamu elgesiu. 

Laisviečiai irgi pajuto žmonos aktyvumą

Kad D. Žalimas neatskiriamas nuo naujosios žmonos, neseniai pajuto ir Laisvės partija. Kaip užsiminė vienas Laisvės partijos atstovas, kandidato į prezidentus ir Europos Parlamento narius sutuoktinė I. Danėlienė „visur kišasi ir dalyvauja“. Tai iš dalies liudija kritišką šio asmens požiūrį, jog šitoks kandidato žmonos kišimasis nėra laikomas konstruktyvia pagalba. 

REKLAMA

Per prezidento rinkimų kampaniją paaiškėjo, kad Laisvės partija šiuo metu mažą vaiką auginančiai teisininkei I. Danėlienei sumokėjo 10 680 eurų už politinės kampanijos koordinavimą ir planavimo paslaugas. Paaiškėjus šiam faktui I. Danėlienė pinigus grąžino, o D. Žalimas šią situaciją pavadino klaida. 

Paskleistas gandas, kad Laisvės partija – ne pirmoji 

D. Žalimas šiuo metu rinkimuose dalyvauja kaip Laisvės partijos keliamas kandidatas, nors nėra jos narys. Karjeros pradžioje 1996-2001 metais teisininkas priklausė Tėvynės sąjungai, yra dalyvavęs rinkimuose su šia partija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdžio atstovas Eugenijus Gentvilas „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje 24/7 yra sakęs, kad D. Žalimas anksčiau bandė siūlytis socialdemokratams, bet šie nesusidomėjo bendru darbu. „Socialdemokratų partija jo pasisiūlymo nepriėmė. Laisvės partija priėmė“, – nurodė E. Gentvilas, kuris paprastai nepernelyg žavisi koalicijos partneriais laisviečiais. 

Tačiau Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tokias žinias kategoriškai neigia. Politikė teigia, kad su D. Žalimu nėra kalbėjusi apie bendrą politinį darbą. V. Blinkevičiūtė patikino, kad būdama partijos pirmininkė ji kontroliuoja, kokios strategijos laikysis partija, su kuo bendradarbiaus, kaip elgsis. 

„Jeigu kas nors kur nors kalbasi prie kavos puodelio, tai čia visiškai nereiškia, kad vyksta pokalbiai dėl bendro darbo. Kaip ne kaip, aš esu partijos pirmininkė ir jeigu aš, kaip partijos pirmininkė su niekuo nesusitinku ir nekalbu, vadinasi, nėra jokių intencijų kažką turėti pas save, šiuo atveju galbūt D. Žalimą. Visus procesus, kurie vyksta dėl įvairių ketinimų ar neketinimų, aš tikrai kontroliuoju ir žinau. O šiaip, žinote, yra rinkiminis laikotarpis ir norinčių ar nenorinčių (kažką bendro veikti) visada yra ir bus“, – portalui tv3.lt sakė V. Blinkevičiūtė. 

Karbauskio nusamdyta šūdasklaida tęsia "sensacijų" epopėją. Šiaip, nematau čia jokio nusikaltimo ar bėdos. Visi skiriasi ir tuokiasi, juolab tarp draugų ir draugių tokie dalykai dažniausiai ir vyksta, nes kaip sakoma - artimos pažintys virsta intymias pažintis. Tai, kad pasamdė sutuoktinę irgi normalu. Aš irgi pasielgiau lygiai taip pat. Jei aplink vien debilai ir nekompetetingi, tad kodėl turėčiau samdyti vieną iš jų, o ne tą kurį pažystu, žinau jo galimybes ir juo pasitikiu? Tai normalu. Čia ne "viešieji pirkimai" ar artimo įdarbinimas Valstybiniame poste. Beje, o D.Žalimas yra vienas iš dviejų kandidatų, kurie aplamai verti dalyvauti tokiuose rinkimuose. D.Žalimas yra lygiavertis premjerei I.Šimonytei, tad realiai jie yra vienas kitam konkurentai. Visi kiti kandidatai yra tik marginalizuotos padugnės, be intelekto, be įžvalgos, ir be suvokimo, kas yra prezidento institucija bei kokios jos funkcijos. Na, o Nuosėda lyginant su jais visais yra tik alternatyva I.Šimonytei ir D.Žalimui, jei kažkuris iš jų nebūtų išrinktas. Nuosėda kaip traktorius be ratų - burzgia, bet ir vagos negadina.
net normalios meilužės susirasti nesugebėjo, o lipo ant žmonos draugės.
Žmogus, turintis tiek vieną įsitikinimą - kas daugiau pasiūlys ir sumokės, t.y. pinigai. Bandė parsiduoti kai kandidatas į prezidentus trims partijoms (čia viešai paaiškėjo). Taigi, politoiniai įsitikinimai ar kažkas panašaus, jam nebūdingi. Liaudyje tokie asmenys vadinami kitaip - kaip atstovais vienos iš seniausių profesijų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų