Peterborougho mieste kanapių verslą užkūrę lietuviai ilgiems metams sės už grotų. Peterborougho karūnos teismas šių metų birželį jiems skyrė daugiau nei 17 metų nelaisvės.

Kaip skelbia Cambridgeshire policijos pareigūnai, 34-erių Rimvydas Patašius, 37-erių Aleksandras Matiusenko ir 29-erių Eugenijus Nikitsais buvo sulaikyti praėjusių metų balandį, kai pareigūnai sulaukė informacijos apie galimą įtartiną veiklą.

Vėliau pareigūnams įkliuvo ir dar vienas gaujai talkinęs lietuvis – 30-metis Andrius Kučinskas. Buvo sulaikytos ir dvi į trečią dešimtį įkopusios ir gaujai talkinusios moterys, kurių tapatybės neatskleidžiamos, tačiau po apklausos jos buvo paleistos.

Nuvykę gautu adresu, jie pastebėjo, kad keletas gyvenamojo namo langų sandariai užtamsinti prikaltomis užuolaidomis, kiti – pilnai užkalti. Namo kieme stovėjo BMW automobilis atidarytais langais, o jo salone – piniginė.

Pareigūnai paskambino į duris ir išgirdo, kaip viduje suskamba mobilusis telefonas. Išmanusis durų skambutis, kuomet pranešama į mobilųjį telefoną – dažnas atvejis nuosavuose namuose. Tačiau durų niekas neatidarė.

Pažvelgę pro duryse įrengtą pašto dėžutę, pareigūnai pamatė du besikalbančius vyrus, jiems buvo įsakyta atidaryti duris. Jas atidarė lietuvis R. Patašius. Pareigūnai paprašė vyro asmeninių duomenų, kurių lietuvis nenorėjo atskleisti, bet, vis dėlto, įsileido pareigūnus.

Policininkai iškart išgirdo ir atpažino specialiai įrengtų ventiliatorių garsą. Dažniausiai jie skirti kanapių auginimui. Tą pačią akimirką namuose buvę du vyrai – sulaikyti.

Dviejuose kambariuose buvo rasta apie 60 nedidelių kanapių augalų, kurių tuometinė vertė siekė apie 50 000 svarų sterlingų.

Apieškoję abiejų vyrų automobilius, pareigūnai rado dar du pažymėtus adresus, kuriuos patikrino tą pačią dieną. Pasirodo, lietuviai buvo užkūrę stambų kanapių auginimo ir platinimo verslą – pareigūnai rado dar 4 500 kanapių sodinukų, kurių gatvės rinkos vertė galėtų būti apie 2 milijonus svarų sterlingų.

REKLAMA

Viename adresų buvo ir A. Matiusenko, kuris dar bandė sprukti nuo pareigūnų, tačiau vėliau buvo sulaikytas.

Birželio 4 d. visi kaltinamieji stojo prieš teismą. Jiems pareikšti kaltinimai B klasės narkotinių medžiagų auginimu ir platinimu. E. Nikitsais ir R. Patašius nuteisti po 6 metus ir tris mėnesius nelaisvės, A. Matiusenko – 5 metams ir trims mėnesiams nelaisvės. A. Kučinskas nuteistas 16 mėnesių nelaisvės.

Policijos pareigūnai dar kartą dėkoja aktyviai visuomenei, kuri, pastebėjusi įtartiną veiklą, vis dažniau kreipiasi į pareigūnus.


Rašyti komentarą...
Y
Y naa
2021-06-09 18:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu kreipia į armonikos gėjų partija pades
Atsakyti
0

S
Sa
2021-06-09 19:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pochui

Anglijoj
Auginu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų