Kalvarija į raudoną zoną pakliuvo per vieną naktį: meras sako, kad situacija – neprognozuojama

Lietuvos epidemiologinis žemėlapis įgauna vis daugiau raudonų atspalvių. Antradienį „raudonųjų“ savivaldybių gretas papildė Kalvarija ir ilgą laiką žalia buvusi Neringa. Kalvarijos mero teigimu, Covid-19 situacijos neįmanoma prognozuoti – vieną dieną užsikrėtimų rodiklis lygus nuliui, o kitą dieną susirgimų skaičius šauna į viršų.

Taip pat Kalvarijos meras mano, kad galima apsieiti be privalomų skiepų, jei gyventojai patys sąmoningai saugosi nuo ligos.

Į raudoną zoną įžengė staiga

Kalvarijos meras Vincas Plikaitis atskleidė, kad savivaldybėje šiuo metu serga 5 asmenys. Šie užsikrėtimo atvejai pasirodė netikėtai – vos per vieną parą. Meras tvirtino, kad dar savaitgalį tikrino statistinius duomenis ir nieko neįprasta nepastebėjo: „Sekmadienį žiūrėjome, visur nuliai buvo.“

„Visą laiką mes buvome žalioje zonoje, nebuvo nieko, bet dabar 5 žmonės susirgo ir iš karto atsidūrėme juodame sąraše. Prognozuoti čia tikrai niekas negali. Viskas atrodo gerai, gerai, bet vieną rytą pabundi – 5 žmonės serga ir iš karto jau juodame sąraše esi“, – sakė meras.

Jis teigė negalintis išsamiau pasakoti apie susirgusius asmenis, nes dar neturi detalios informacijos. „Nemanau, kad jie vietiniai. Gal kažkur dirba, gal iš kažkur parsivežė, buvo išvykę, bet šiandien dar negaliu nieko pasakyti“, – teigė meras.

Paklaustas, ar savivaldybėje yra Covid-19 židinių, V. Plikaitis atsakė užtikrintai: nėra nė vieno.

„Mes skiepijamės, bet <...> jeigu liga toliau plėsis, darysime ir daugiau. Manau, kad nekils čia iš savivaldybės pusės kažkokių problemų“, – apie Covid-19 padėties valdymą Kalvarijoje sakė meras.

Kalvarijoje šiuo metu paskiepyta 40,8 proc. gyventojų. Pagal pilną skiepijimo planą vakcinavosi 36,9 proc., o viena doze – 3,8 proc.

Meras nepalaiko privalomo skiepijimo idėjos

Paklaustas, ką mąsto apie privalomą skiepijimą, V. Plikaitis atsakė: „Mano asmenine nuomone, to nereikėtų. <...> O kaip jau bus, matysime. <...> Valdžia yra valdžia, ką jie pasakys, tą mes vykdysime.“

Mero nuomone, kruopščiai nuo Covid-19 besisaugojantiems gyventojams skiepas nebūtinas. „Vieni saugojasi namuose, niekur neina – pažįstu tokių žmonių. <...> Vieną žmogų pasiunčia į parduotuvę apsipirkti, o patys visą laiką namuose. Tai jeigu taip saugojasi žmonės, nemanau, kad juos reikėtų suskiepyti“, – samprotavo V. Plikaitis.

Pasak mero, užsitęsęs epidemiologinės situacijos pablogėjimas pakištų koją ir miesto kultūriniam gyvenimui. Jo teigimu, Kalvarijai figūruojant raudonoje zonoje, gali tekti ateityje atšaukti renginius.

„Kai atlėgo pandemija, mes organizuojame renginius. <...> „Kalvarijos“ dienos bus netrukus. Neaišku, ar bus įmanoma tuos renginius organizuoti [ateityje – aut. past.]. Jeigu būsime juodame sąraše, tai tikiu, kad nebus įmanoma“, – svarstė pašnekovas.

REKLAMA

Žemėlapyje „raudonuoja“ vis daugiau regionų

Epidemiologinio Lietuvos žemėlapio spalvos keičiasi kasdien – į raudoną zoną pakliūva vis daugiau savivaldybių.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu „raudonųjų“ savivaldybių sąraše yra 9 regionai: Neringa, Kalvarija, Šiauliai, Klaipėda, Kaunas, Šilutė, Palanga, Kretinga, Skuodas.

Antradienį Statistikos departamentas nurodė: nors naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyv. Neringoje tesiekia 55 ir pagal tai į raudonąją zoną ši savivaldybė nepatektų, teigiamų tyrimų dalis per 7 d. čia yra 4 proc., o praėjusią parą – 20,2 proc.

Tiesa, Neringoje vakcinuotų asmenų procentas yra aukščiausias šalyje – 88 proc.

Antradienį portalas tv3.lt mėgino susisiekti su Neringos meru, tačiau to padaryti nepavyko.

Pagal didžiausią naujų atvejų skaičių toliau pirmauja Palanga. Šiuo metu čia minėtasis rodiklis yra 243,6, Klaipėdoje – 199,3, Skuodo rajone – 166, Kretingos rajone – 158,1,  Šilutės rajone – 142,9, Kauno mieste – 118,7, Šiaulių mieste – 110. 

Kalvarijos savivaldybėje šis rodiklis tesiekia 60,3, bet į raudonąją C2 zoną jį įtraukiama pagal teigiamą tyrimų procentų dalį – 4,7 proc.

Naujų atvejų skaičius per dvi savaites vis dar siekia 0 tik dviejose savivaldybėse – Biržų ir Širvintų.


Rašyti komentarą...
J
Jadze
2021-07-27 21:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai vyriausybei galvos susisuko,jie nebezino kaip tuos zmones gasdinti!pavargom jau nuo jusu tu apribojimu,nu aisku kad jie moka plauti pinigelius nieko nedirbdami.
Atsakyti
0

r
ricka
2021-07-27 20:43:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada neturi kito darbo, tai kas belieka?? nomalus zmogus dirba ,o debilai isidirbine ir suvys tauta i rezervuarus,,, SPALVOTI YRA BRANGESNI
Atsakyti
-2

O
Ona
2021-07-27 21:08:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalvarija del 5susirgusiu atsidure raudonoj zonoj nejuokinkit ar ne geda delto skelbti raudona zona
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų