Kaip šventes pasitinka mokytojų, gydytojų bei policijos pareigūnų kolektyvai

Artėjant didžiosioms metų šventėms, dauguma įmonių savo darbuotojams rengia Kalėdinius vakarėlius, skiria šventines premijas, lepina dovanomis. Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokios Kalėdų šventimo tradicijos vyrauja ugdymo, gydymo įstaigose bei kaip žiemos šventes savo kolektyve mini policijos pareigūnai. 

Kretingos Grūšlaukės pagrindinės mokyklos direktorė Petronėlė Jocienė sako, jog kaip paminėti didžiąsias metų šventes, mokytojai nusprendžia patys.

Pedagogai sulauks šventinių premijų

„Turime darbo tarybą ir joje kartu pasitariame, kaip paminėsime šventes. Kolektyvas nėra šventinės „pompastikos“ gerbėjas, tad dažniausiai, kaip ir šiemet, susitinkame kalėdinėje popietėje, bendraujame, atsigeriame kavos, apsikeičiam simbolinėmis, mažomis dovanomis. Triukšmingų vakaronių nerengiame,“ - pasakojo P. Jocienė.

Direktorė tikina, kad kolektyvas vietoj vakarėlių ar kitų šventinių pramogų renkasi pinigines premijas.

„Kadangi gerai baigėme metus, šiemet išsimokėjome premijas. Jos priklausė nuo turimo darbo krūvio, didžiausia siekė maždaug 100 eurų,“ - sakė P. Jocienė.

REKLAMA

Kalėdinių premijų sulaukė ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokytojai. Pagal darbo apmokėjimo tvarką priedai neviršijo 30 procentų gaunamo atlyginimo.

„Priedai siekia kažkur apie 30 procentų nuo darbo užmokesčio. Be jų, visa mokyklos bendruomenė kviečiama į Kalėdinę popietę, šiemet patys paruošėme spektaklį,“ - kalbėjo Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius Edmundas Grigaliūnas.

Mokyklos bendruomenei pasitarus, Kalėdas Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojai taip pat paminės spektakliu. Tiesa, jo pasižiūrėti šiauliečiai vyks į Klaipėdą.

„Šiemet nusprendėme vykti į Klaipėdą, žiūrėti spektaklio. Taip pat skirtos ir šventinės priemokos, jų dydis priklauso nuo darbo krūvio bei įvairių papildomų darbų. Priemokos dydis skaičiuojamas pagal darbo apmokėjimo tvarką, tai apie 30 procentų nuo atlyginimo,“ - aiškino Sigita Malinauskienė, Šiaulių Lieporių gimnazijos vadovė.

Šventes paminėti triukšmingai šiemet nutarė Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos bendruomenė. Pedagogai kviečiami kalėdinę vakaronę.

„Šiemet pirmą kartą nutarėme vykti į Druskininkų savivaldybėje esantį kaimą Jaskonis. Ten vyks linksma, dzūkiška vakaronė „Sūrūs vėjai“, programa „Kaip dzūkas žmonos ieškojo“. Bus šokiai, kaimiška kapela, dzūkiškos vaišės, bulviniai patiekalai, vėdarai, kepta banda kopūstų lapuose. Norime, kad kolektyvas pamirštų rūpesčius, pašoktų ir linksmai praleistų laiką. Kiekvienais metais stengiamės, šventes paminėti skirtingai,“ - teigė „Atgimimo“ mokyklos direktorė Danutė Časienė ir tikino, kad mokytojai sulauks ir premijų.

„Premijos taip pat išmokos. Tiems, kurie intensyviai dirbo. Pavyzdžiui šiemet mūsų mokytoja ne papuošė mokyklą nuostabia, išskirtine egle. Ji pati rišimo būdu ją sukūrė,“ - teigė D. Časienė.

Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos vadovė Vilija Sušinskienė sako, jog šiemet kolektyvas šventinių premijų nesulauks. Tačiau mokytojams buvo padidintos algos. O kaip kalėdinę dovaną, mokyklos bendruomenė gaus – laisvą darbo dieną po švenčių.

„Buvo vyriausybės skirtos lėšos algų didinimui, tai nors ir labai neryškiai, bet padidėjo mokytojų algos. Kalėdinių premijų nebus, mes ėmės kitų dalykų, padidinome atlyginimų koeficientų dydžius. Na, o darbuotojus po švenčių palepinsime papildoma laisva diena, poilsiui ar savišvietai. Mokykloje vyko ir dvi vakaronės, viena skirta tėvams, kita – netradicinio ugdymo,“ - kalbėjo Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė.

REKLAMA

Nors pedagogai Kalėdinių premijų nesulaukė, daug dirbusieji, galėjo teikti paraiškas dėl piniginių priedų už papildomus darbus. „Mokytojai už papildomus darbus teikia paraiškas, tai virš 4000 eurų už papildomus darbus išmokėta,“ - tikino V. Sušinskienė.

Gydytojams vietoj premijų - šventiniai renginiai

Prieš didžiąsias metų šventes gydymo įstaigų vadovai stengiasi pamaloninti savo darbuotojus, tačiau piniginėmis premijomis džiaugiasi vienetai.

Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas sako, jog gydymo įstaigoje gyvuoja ilgametės tradicijos. Šventiniu laikotarpiu nepamirštami nei medikai, nei pacientai.

„Turime ilgametes Kalėdinės nuotaikos kūrimo įstaigoje tradicijas. Kauno klinikinės ligoninės profesinės sąjungos nariai kasmet tradiciškai rengia kalėdinę šventę visų darbuotojų vaikams, taip pat į ją pakviečiami ir mūsų mažieji pacientai. Vaikai ateina pasipuošę kaukėmis, juos dovanėlėmis nudžiugina Kalėdų senelis, linksmina pasakų personažai. Kiekvienais metais rengiamas skyrių darbuotojų sukuriamų kalėdinių puokščių konkursas, renkami gražiausiai pasipuošę padaliniai. Ligoninės administracijos vadovai su šventėmis pasveikina visų skyrių darbuotojus. Kūčių vakarą mūsų pacientai per vakarienę gauna mandarinų ir kūčiukų,” - portalui tv3.lt pasakojo S. Tvirbutas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė kasmet organizuoja tradicinę Advento popietę „Ant gerumo sparnų“. Į ją pakviečiami ne tik gydymo įstaigos darbuotojai, bet ir pacientai. Popietės metu ligoninės vadovas apžvelgia visus metus, renginyje apsilanko ir ligoninės kapelionas. Dalyvauja įvairūs uostamiesčio atlikėjai, o netrukus papuoš ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų padovanoti darbai.

Neužmirštami ir gydytojų vaikai. Šiems rengiama eglutė su Kalėdų seneliu ir dovanomis. Na, o visi darbuotojai, nepriklausomai nuo pareigų, kasmet gauna vienodo dydžio pinigines premijas kalėdiniam stalui. Ji siekia apie keliasdešimt eurų.

REKLAMA

Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojai prieš šventes tradiciškai kviečiami į uostamiesčio Koncertų salę, kur surengiamas kalėdinis vakaras. Anot Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, premijos niekam nemokamos. Tokių tradicijų ligoninė nepraktikuoja. Tačiau gruodį buvo padidintos slaugytojų bei kai kurių gydytojų grupių algos. Jos kilo 60-80 eurų. Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis sakė, jog šventiniu laikotarpiu darbuotojai piniginių premijų taip pat nesulaukia.

„Yra šventinis susirinkimas su skyrių vadovais. Bus ir šventinės mišios, galės dalyvauti tiek ligoninės darbuotojai, tiek ir pacientai, kurių sveikatos būklė leidžia,“ - teigė V. Riaubiškis.

Tuo tarpu Marijampolės ligoninės ryšių su visuomene atstovė Aistė Visockienė teigė, kad darbuotojams jokio šventinio renginio nebūna.

„Kaip ir kasmet darbuotojų vaikams organizuojamas koks nors renginys, tai šiemet kalėdinis vyko spektaklis. Darbuotojams prieš Kalėdas įteikiamos simbolinės dovanėlės, vaišės prie arbatos ar kavos. Šventinių priedų ar premijų nebuvo,“ - teigė A. Visockienė. Premijų priedų šventinių nebuvo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų