Jie nepastebimi. Jie beveik nematomi. Tačiau jų veikla neįsivaizduojamai svarbi valstybei, tiksliau – jos piliečių skurdinimui.

Į sunkmetį pasaulį atvedė tarptautiniu mastu veikiantys Amerikos finansiniai aferistai. Kai kas jau paskelbė jų sąrašus, kai kas tvirtina, kad tikrųjų pasaulinės krizės sukėlėjų pavardžių niekad nesužinosime. Sunkmetis buvo sukeltas pridalijus žmonėms pigių būsto paskolų. Lietuvoje jas žertis samčiais ragino užsienio bankų analitikai, rašo „Respublika“.

Tam puikų foną kūrė tarptautinių finansinių spekuliantų, tokių kaip George'as Sorosas, išlaikomi save proto šviesuliais laikantys vietiniai inteligentėliai.

Valstybės tarnybos kurmiai

Tačiau, kaip teigė psichologas ir Seimo narys Gediminas Navaitis, vargu ar vien tik vietos bankų analitikams galima versti visą kaltę dėl to, ką šiuo metu patiria Lietuva ir paprasti jos žmonės. Mat šalyje egzistuoja „nematomų“ veikėjų, kurie netrukdė, o gal ir skatino nekontroliuojamai užsienio bankams dalyti paskolas. Dėl jų kaltės, kaip galima įtarti, šalis valstybės ižde nesukaupė sunkmečiui įveikti būtinų rezervų. Negana to, per devyniolika Nepriklausomybės metų buvo pusvelčiui išparceliuotas valstybės turtas, daugeliu atvejų neskaidriai atlikta privatizacija.

Jie netrukdė, o galbūt dar ir skatino veikti šalyje saldžiabalsius analitikus, atsirasti smegenų plovyklas. Su jų žinia buvo švaistomi šimtai mokesčių mokėtojų milijonų, o nemaži trupiniai nukrisdavo ir tebenukrenta ir jiems. Didelei daliai lietuvių visa tai žinoma, didelė dalis jų net gali pirštais parodyti, kur tokie veikėjai gyvena.

REKLAMA

Kai kas juos linkęs vadinti valstybės tarnyboje triūsusia ar iki šiol tebetriūsiančia buvusia komunistine nomenklatūra. Ta, kurios atstovai lyg ir turėtų jau seniausiai sėdėti už grotų, tačiau ir toliau varto milijonus bei žaidžia žmonių likimais ir yra nepasiekiami teisėsaugai. Mat jų rankose valdžia, pinigai, įtaka.

Atpirkimo ožys?

Galime įtarti, kad vienas tokių veikėjų yra Susisiekimo ministerijossekretorius Valdemaras Šalauskas. Žiniasklaidoje apie šį valstybės tarną jau senokai sklando įtartinų gandų. Tarkim, jis nepaneigė gandų, kad gavo milijoną litų iš akcinės bendrovės TEO LT savininkų.

2002-aisiais buvo privatizuojama tuomet dar valstybės įmonė „Lietuvos telekomas“. Kaune ji turėjo antrinę bendrovę „Lintel“, kuriai vadovavo V. Šalauskas. Valstybės įmonę pardavus už 510 mln. dolerių (maždaug 1 mlrd. 785 mln. litų) skandinavų konsorciumui „Amber Teleholding A/S“, šis buvusiam valstybinės „Lintel“ vadovui ir pervedė milijoną. Anot žiniasklaidos, už tai, kad nuolankus valstybės tarnas delikačiai nutylėtų privatizavimo detales.

Šią informaciją V. Šalauskas yra bandęs neigti, tačiau labai jau neįtikinamai. Savo istorijos Susisiekimo ministerijos sekretorius nepatikėjo ir „Respublikai“, - nors telefonu atsiliepusi V. Šalausko padėjėja ir žadėjo, kad būdamas laisvas nuo darbų viršininkas paskambins, taip neatsitiko.

Užtat Kaune puikiai žinoma, kad šiandien palyginti kuklią valdininko algą gaunantis V. Šalauskas gyvena gana plačiai. Turi „pilimi“ vadinamą namą Krivių gatvėje, 2003-2006 m. yra nusipirkęs dar aštuonis nekilnojamojo turto objektus, važinėja prabangiu BMW X5 visureigiu.

Tiesa, „Respublikos“ žiniomis, visas tas turtas yra užrašytas V. Šalausko žmonos vardu.

Visuotinė deklaracija – paskutinis reikalas?


„Kam jūs liečiat tą Šalauską? Pamirškit jį - tam tikruose sluoksniuose jis jau „nurašyta“ korta. Todėl apie jį ir žinomi tokie dalykai, kurie kitais atvejais slepiami po devyniais užraktais“, - tvirtino vienas nomenklatūros užkulisius pažįstantis „Respublikos“ šaltinis. Anot jo, aukštas valdininkas greičiausiai „išduodamas“ dėl to, kai kažką padarė ne taip. „Tarkim, galbūt „Lietuvos avialinijas“ privatizavo ne tie žmonės, kurie turėjo jas privatizuoti?“ - spėjo šaltinis.

REKLAMA

Anot jo, dabar „po traukiniu“ kažkodėl yra stumiamas ir dabartinis Privatizavimo komisijos pirmininkas Romualdas Ginevičius. Žiniasklaidoje jau pasirodė pranešimų, kad jis turi sukaupęs neproporcingai daug gaunamoms pajamoms turto. Anot R. Ginevičiaus, visas jis įgytas iš žmonos triūso, kuri... viso labo yra anglų kalbos mokytoja.


Rašyti komentarą...
f
faktas
2009-02-11 10:25:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sorosas ir kiti zydai pastoviai sukel krizes ivairiais pareiskimais ,kad staigiai praturtet ,net po 2 pasaulinio is milionieriu tapo miliardieriais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų