Kaip bus jungiami universitetai?

Keturių universitetų rektoriai trečiadienį su premjeru Vyriausybėje aptarė, kaip turėtų būti jungiamos aukštosios mokyklos.

Priėmimo pas premjerą Saulių Skvernelį paprašę Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriai sako, kad susitikime nebuvo kalbama apie universitetų turto klausimus. Į neformalią Universitetų pažangos konferenciją susibūrę rektoriai sako bandantys atstovauti valstybišką ir pilietišką požiūrį į planuojamą pertvarką ir siūlantys ją vykdyti rengiant konkursus.

„Iš keturių universitetų (pritarimą reformai) premjeras tikrai turi, šiandien mes tą žinią ir norėjome atnešti, bet tikrai prašau suprasti teisingai, yra ir nerimo. Procesas yra tikrai sudėtingas (...). Labai primityvus dalykas: sakykime, yra dvi matematikos katedros, kokiu principu jas sujungiame - ar konkursiniu būdu? Kokiais kriterijai vadovaudamiesi, ko siekdami? Būtinai reikia konkursų. Premjeras taip pat remia šituos dalykus. Turėtų būti skaidrus, nešališkas konkursas, vienareikšmiškai, tik taip“, - po susitikimo žurnalistams sakė Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas.

REKLAMA

Šie keturi universitetai rektoriai priklauso ir bendrai Lietuvos universitetų rektorių konferencijai, tačiau pas premjerą atėjo keturiese, nes sako, kad visiems rektoriaus susitarti sudėtinga.

„Nėra lengva, nes nėra vienodi tie universitetai ir tikslai kai kurių yra šiek tiek skirtingi, ne paslaptis, kai kurie stengiasi išgyventi, o kai kurie stengiasi eiti kokybės keliu. Kai tikslai yra skirtingi, yra nelengva susitarti“, - aiškino P.Baršauskas.

„Mes nebandome (apeiti kitų universitetų), mes inicijuojame. Kažkas turi pradėti galvoti valstybiškai ir pilietiškai - gyvename 27 metus ir viskas eina sava vaga, tai mes bandome lyderiauti“, - teigė jis.

Premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS sakė, kad susitikimas su Universitetų pažangos konferencijos atstovais vyko jų iniciatyva, bet pabrėžė, kad jei priėmimo paprašytų ir kiti rektoriai, būtų ieškoma galimybių juos priimti.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pritartų, kad universitetų jungimas galėtų vykti rengiant konkursus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų