Kandidatas į žemės ūkio ministrus Kazimieras Starkevičius žada, kad paramos kaimui sklaida bus didinama kuriant vidurinįjį sluoksnį, o žemės reformai užbaigti bus siūloma atskirti Vilnių ir Kauną.

„Paramos sklaida tikrai mūsų netenkina, nes paramą yra gavę tik daugiau kaip tūkstantis šeimų, neįskaičiuojant tiesioginių išmokų. Norint sukurti vidurinį sluoksnį, kuris yra konkurencingas ir Europos Sąjungoje, reikalinga didesnė paramos sklaida, biurokratizmo mažinimas“, – trečiadienį po susitikimo su prezidentu sakė K. Starkevičius.

Anot jo, šiuo metu apie 25 proc. lėšų yra išleidžiama vien įvairių projektų ruošimui.

Šalies vadovas Valdas Adamkus kandidato į ministrus klausė, kaip ir kada jis siūlytų baigti ilgiausiai Lietuvoje trunkančią žemės reformą. Pasak prezidento, antikriziniame plane yra numatyta sumažinti finansavimą šiai reformai, todėl valstybės vadovui įdomu, kaip planuojama taupyti ir ar tai netaps dar vienu stabdžiu šiai pertvarkai.

„Mūsų programoje yra numatyti du pagrindiniai punktai – reikia atskirti Vilniaus ir Kauno miestus, jiems paruošti atskirą programą. Taip pat įsteigti vieno langelio tarnybą, kuris klausimą išnagrinėtų iš esmės“, - sakė K. Starkevičius.

Jo vertinimu, kaime dabar gyvena apie 34 proc., o dirba – apie 12 proc. šalies gyventojų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų