Parlamentaras Kęstutis Čilinskas ragina atsisakyti išeitinių išmokų kadenciją baigusiems, tačiau į naują Seimą nekandidatavusiems ar neišrinktiems politikams.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis K.Čilinskas įregistravo Seimo Statuto pataisų projektą, kuriuo siūloma naikinti nuostatą, numatančią Seimą paliekantiems parlamentarams mokėti išeitinę išmoką.
Šiuo metu Statutas numato, kad išeinančiam Seimo nariui išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžių išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime. Ši išmoka turi būti ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio.
Šiemet mažiausia išeitinė kompensacija sudarys 9,5 tūkst. litų, didžiausia galėtų siekti 20-24 tūkst. litų.
Išmoka mokama tais atvejais, kai politikas palieka Seimą, pasibaigus jo kadencijai. Jeigu iš parlamento pasitraukiama savo noru, taip pat netekus mandato apkaltos tvarka, išmoka neskiriama.
K.Čilinsko teigimu, nuostata ydinga, nes Seimo narys yra renkamas terminuotam darbui, todėl ir išmokos turėtų būti mokamos analogiškos pasibaigus terminuoto darbo sutarčiai. Pagal Darbo kodeksą - dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio. Dabar tai būtų beveik 4500 litų.
Tačiau, K.Čilinsko manymu, ir teisės, ir etikos požiūriu nepagrįsta parlamentarams mokėti išeitines kompensacijas, kol jie kas mėnesį įvairioms išlaidoms kompensuoti gauna sumą, viršijančią darbo užmokestį.
Kartu su projektu naikinti išeitines išmokas K.Čilinskas Seimo pirmininkui pateikė prašymą teikti šį projektą ypatingos skubos tvarka, kad jis būtų priimtas iki šios kadencijos pabaigos.
Seimo kanceliarija politikų ir jų buvusių politinio pasitikėjimo valdininkų išeitinėms kompensacijoms yra numačiusi išleisti 8 mln. litų.