• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi esame įpratę prie jau įprasto šventinio kalėdinio pašto. Tačiau Lietuvos jūrų muziejuje parašytus laiškus Kalėdų seneliui šiemet pasiryžo nugabenti ruoniukai. Kalėdines dainas traukia jūrų liūtai, o gražių švenčių linki lietuviško kraujo turintys delfinai.

Visi esame įpratę prie jau įprasto šventinio kalėdinio pašto. Tačiau Lietuvos jūrų muziejuje parašytus laiškus Kalėdų seneliui šiemet pasiryžo nugabenti ruoniukai. Kalėdines dainas traukia jūrų liūtai, o gražių švenčių linki lietuviško kraujo turintys delfinai.

REKLAMA

Trimetė Lina rašo laišką Kalėdų seneliui. Mergaitės norai labai žemiški: „Jei neišpylei šampūno, neištepei sienų, tai būsi gera ir atneš man dovanas.“

Tada Lina laišką metą į dėžutę. O jį iš ten Kalėdų seneliui nugabens ruoniukai. Mat laišką mažoji parašė Lietuvos jūrų muziejuje, kuris prieš šias šventes siūlo išskirtinius kalėdinius paštininkus.

„Už mano nugaros matome kitus ruonius, tai yra rytų Atlanto paprastieji ruoniai, bet jie tikrai padės nunešti jūsų laiškus su jūsų norais tiesiai Kalėdų seneliui. Kaip žinia, Kalėdų senelis yra pasiekiamas visais keliais, tai Jūrų muziejus nebūtų Jūrų muziejumi, jei nepasiūlytų vandens kelio“, – sako Lietuvos jūrų muziejaus atstovė Nina Puteikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tad kaip veikia ruonių paštas, jau bando išsiaiškinti ne vienas vaikas. Tiesa, laišką ruoniukai perduos kam tik jis bus skirtas – Kalėdų seneliui, mamai, močiutei, tėčiui, seneliui ar bet kuriam kitam, kurio adresą užrašysite.

REKLAMA

„Gal Kalėdų seneliui. – Ko prašysi jo? – Gal kokių didelių meškinų, nes man labai patinka meškučiai pliušiniai", – sako ruonių pašto klientė Gertė.

„Parašysiu „Linksmų Kalėdų“, – teigia Roksana.

„Savo močiutei ir seneliams. – Ką rašai čia? – Sveikinsiu su Kalėdomis. – Kur močiutė gyvena? – Klaipėdoje. – O tu iš kur? – Aš iš Šiaulių", – pasakoja Danielius.

„Močiutei. – Irgi močiutei? – Taip. – Visi močiutėms, o kodėl ne Kalėdų seniui? – Nes Kalėdų senis juk danguj. – Bet sako, ruoniai gali nugabenti. – O šito tai nežinojau. – O ką rašai močiutei? – Aš linkiu jai džiaugsmo ir gerų Kalėdų", – sako Aironas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šventine dvasia užsikrėtę ne tik ruoniukai. Štai Kalėdinę pasaką seką ir delfinai. Taip, kaip sugeba geriausiai – linksmindami visus savo triukais. Tiesą šį kartą skambant ir kalėdinei muzikai. Kai kurie pasirodymai ypač sužavi mažuosius žiūrovus.

„Kai per vandenį peršoko, į krepšį įmetė. Bet dar labai juokinga kai jis neklausė ir nenorėjo mesti į krepšį“, – įspūdžiais dalijasi septynmetis klaipėdietis Saša.

Štai, apie ką kalba mažasis žiūrovas. Delfinų treneris pasiūlo šiems žmogaus draugams mesti kamuolį į krepšį. Delfinai kategoriškai atsisako. Tada treneris atsineša kitokį kamuolį ir delfinai jau neprieštarauja. O tada, kartu su treneriu štai taip iš viršaus deda į krepšį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip ir Lietuvoje labai mėgstamas krepšinis, tai vaikučiams parodom, kad ir delfinai moka žaisti krepšinį. Jie taip pat turi lietuviško kraujo“, – sako jūrų gyvūnų treneris Mindaugas Lukošius.

Ne ką mažiau džiaugsmo mažiesiems suteikia ir jūrų liūtų atliekama Kalėdinė daina.

„Labiausiai patiko, kai jie dainavo. Tai negaliu patikėti, kad taip jie gali mokėti“, – teigia septynmetė klaipėdietė Andrėja.

Žinoma, šventinis laikotarpis džiugina ne tik žmones. Delfinariumo gyventojai jo taip pat labai laukia.

„Žiemos metu jie gauna daug riebesnę žuvį. Labai mėgsta skumbrę. Tai žiemos periodas yra jų skumbrės periodas. Tikrai laukia tų švenčių ir mes džiaugiamės kartu su jais“, – sako jūrų gyvūnų treneris Mindaugas Lukošius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų