• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienio naktį  pro daugiabučio namo ketvirto aukšto balkono langą iškritus ir susižalojus mažamečiui vaikui, pradėtas ikiteisminis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

4

Ketvirtadienio naktį  pro daugiabučio namo ketvirto aukšto balkono langą iškritus ir susižalojus mažamečiui vaikui, pradėtas ikiteisminis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

REKLAMA

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atstovė Jovita Gudelevičiūtė BNS sakė, kad pavojus vaiko gyvybei negresia, jis gydomas.

Kaip informuoja prokuratūra, vadovauti ikiteisminiam tyrimui, jį kontroliuoti ir organizuoti pavesta Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorams, tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai.

Šiuo metu nukentėjęs vaikas yra gydomas Kauno ligoninėje. Pirminiais duomenimis, įvykio metu mažametis rastas be jokių kitų asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama nustatyti ir įvertinti visas faktines įvykio aplinkybes, patirtų sužalojimų sunkumą, surinkti kitus reikšmingus duomenis bendraujama su vaiko artimaisiais, kurie nelaimės metu buvo blaivūs. 

REKLAMA

Atsižvelgiant į tai, kad įvykis yra susijęs su mažamečiu asmeniu bei siekiant nepakenkti ikiteisminiam tyrimui išsamesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu negali būti teikiama.

Šeima buvo žinoma

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad apie Jonavoje įvykusią nelaimę informacijos sulaukta iš policijos:

„Aiškinamės aplinkybes, renkame kitą informaciją, kuri svarbi užtikrinant vaiko saugumą ateityje. Tačiau šiuo metu visiems svarbiausia yra vaikučio sveikata.

REKLAMA
REKLAMA

Šiai šeimai anksčiau jau esame inicijavę pagalbą. Tačiau paskutinius metus pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų ar apie neprižiūrimą vaiką – nebuvo.

Tad vaiko teisių gynėjai pirmiausiai sieks išsiaiškinti, kokia pagalba vaiko tėvams padėtų įveikti esamus sunkumus, sustiprinti tėvystės įgūdžius ir ją nedelsiant inicijuosime. Visą reikalingą pagalbą šeimoms teikia savivaldybėse veikiantys socialinių paslaugų centrai.“

Vaiko teisių gynėjai primena, kad ypač mažametį vaiką auginančiai šeimai svarbu nuolat būti budriai ir dėmesingai, nepalikti vaiko vieno. Net minutei prarastas suaugusiųjų dėmesys gali baigtis vaiko trauma ar kita skaudžia nelaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaiko saugumą stenkimės vertinti ne iš suaugusiojo, o iš vaiko pozicijos. Net jeigu mums, suaugusiesiems, atrodo, kad aplinka saugi, atminkime, kad mūsų mažieji iš prigimties smalsūs, linkę tyrinėti aplinką ir ne visada dėl amžiaus ir brandos gali įvertinti grėsmes.

Jeigu vaiką jau užmigdėme, pasidomėkime, ar jis tikrai tebemiega, gal atsikėlė ir atsidarė langą ar sugalvojo pažaisti su kambaryje rastu aštriu daiktu. Užmigdytas mažylis gali pabusti, tyliai išlipti iš lovos ir užlipti ant stalo, palangės.

REKLAMA

Labai svarbu saugūs langai ir balkonai. Tėvams reikėtų įvertinti, ar ten  kur miega ar laiką leidžia vaikai saugiai praverti langai – ar jie negalės užsilipti ant palangės ir persisverti, iškristi per langą. Visuomet svarbu atminti, kad įvairūs apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių nėra vaikų saugumą užtikrinanti priemonė – jie neišlaiko vaiko svorio, nėra tam pritaikyti.

Tokių atvejų, kai vaikas iškrenta pro langą dažniau pasitaiko vasarą.

Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų