„Johnson & Johnson“ vakcina Danija nesiskiepys – nusprendė jos atsisakyti papildyta 17.03 val.

 Danijos sveikatos apsaugos valdyba pirmadienį nusprendė atsisakyti „Johnson & Johnson“ („J&J“) vakcinos nuo pandeminio koronaviruso, pirmadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“ ir vietos žiniasklaida.

Apie tai, kad parlamentinėms partijoms per susitikimą su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais buvo pranešta, jog „Johnson & Johnson“ vakcina bus pašalinta iš Danijos vakcinacijos programos, remdamasi savo šaltiniais paskelbė danų televizija TV 2.

Kaip pranešama, šie skiepai pašalinami iš programos gavus informacijos apie kelis neįprastų kraujo krešulių su trombocitų kiekio sumažėjimu atvejus tarp „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytų žmonių JAV.

Europos vaistų agentūra (EVA) balandžio 20-ąją pareiškė, kad neįprasti kraujo krešuliai turėtų būti įvardyti kaip „labai retas“ „J&J“ vakcinos nuo koronaviruso šalutinis poveikis, tačiau pabrėžė, kad šių skiepų nauda vis tiek viršija riziką.

„J&J“ buvo atidėjusi savo sukurtos vienadozės vakcinos platinimą Europoje, nusprendusi palaukti, kol EVA paskelbs savo tyrimo rezultatus, tačiau pareiškė „tvirtai pasitikinti“ savo vakcina.

Balandį Danija paskelbė, kad nebenaudos „AstraZeneca“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso, pranešus apie retus, bet rimtus kraujo krešulių atvejus asmenims, kurie buvo paskiepyti šiuo preparatu.

Nepaisant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir EVA rekomendacijų tęsti skiepijimą šia vakcina, „Danijos vakcinacijos kampanija tęsis be „AstraZeneca“ vakcinos“, tada sakė Danijos sveikatos apsaugos valdybos direktorius Sorenas Brostromas.

Danija buvo pirmoji šalis Europoje, sustabdžiusi „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą.

Keliolika šalių pasekė danų pavyzdžiu, tačiau visos jos, išskyrus kelias, atnaujino skiepijimą minima vakcina, EVA akcentavus vakcinos naudą ir pareiškus, kad laiko ją „saugia ir veiksminga“.


Rašyti komentarą...
O
Ooo
2021-05-03 16:58:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba šios valstybės vyriausybei tegul pataria kaip išsirinkti dorus ir žmonės atstovaujančių valdžios atstovus
Atsakyti
-5

R
ROKSANA
2021-05-03 16:49:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
GERAI DARO
Atsakyti
-1

t
teisingai
2021-05-03 16:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dasilo kazkam nors.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų