JK plintanti nauja koronaviruso atmaina Vokietijoje buvo jau lapkritį

Jungtinėje Karalystėje sparčiai plintanti naujoji koronaviruso atmaina į Vokietijoje cirkuliavo jau lapkritį, antradienį pranešė pareigūnai, aptikę šios padermės viruso pėdsakų vieno šalies šiaurėje mirusio paciento organizme.

Mokslininkams „pavyko nustatyti viruso atmainą B1.1.7 asmeniui, užsikrėtusiam šių metų lapkritį“, nurodoma Žemutinės Saksonijos sveikatos ministerijos pranešime, turint omenyje naująją atmainą.

Ministerijos duomenimis, ta pati padermė „sukėlė didelę dalį pietų Anglijoje aptiktų užsikrėtimų“.

Nauja atmaina buvo nustatyta gretutinėmis ligomis sirgusiam pagyvenusiam pacientui, kuris vėliau mirė. Jo žmona taip pat užsikrėtė, bet liko gyva.

Pora susirgo COVID-19 jų dukrai lapkričio viduryje sugrįžus po kelionės į Britaniją, kur ji „veikiausiai“ užsikrėtė naujos padermės koronavirusu, rašoma pareiškime.

Hanoverio medicinos mokyklos (MHH) specialistams pavyko atpažinti naują atmainą iššifravus COVID-19 aukos patogeno genomą.

Rezultatus vėliau patvirtino Berlyno ligoninės „Charite“ komanda, kurioje dirbo ir vokiečių vyriausiais virusologas Christianas Drostenas.

Vokietija anksčiau pranešė tik apie vieną naujos padermės atvejį, patvirtintą moteriai, ketvirtadienį atskridusiai iš Londono.

JK anksčiau šią savaitę skambino pavojaus varpais dėl naujos atmainos, kuri, pasak ekspertų, tikriausiai yra labiau užkrečiama.

Susirūpinimas dėl šios atmainos paskatino daugelį šalių įšaldyti susisiekimą su Britanija.

Nuo to laiko naujo varianto koronaviruso buvo aptikta dar keliose valstybėse, įskaitant Portugaliją, Prancūziją, Jordaniją ir Pietų Korėją.

Vokietija iki sausio 6 dienos uždraudė atvykti iš JK keliais, jūra ir oru.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų