JAV užfiksuotas rekordinis paros COVID-19 užkrato atvejų vienoje valstijoje skaičius

Floridos valstijoje per parą užregistruotas rekordinis – daugiau nei 15 000 – COVID-19 užkrato atvejų skaičius, parodė sekmadienį paskelbti oficialūs duomenys. 

Šis skaičius viršijo anksčiau Kalifornijoje užfiksuotą rekordą.

Floridos valstijos sveikatos departamentas pranešė, kad 15 299 naujų užkrato atvejų skaičius 47 proc. viršijo ankstesnės paros rezultatą.

Valstija taip pat užfiksavo vienos paros 45 mirčių dėl COVID-19 skaičių.

Per penkias dienas Floridoje užfiksuoti 55 842 naujo koronavirusinės infekcijos atvejai.

Anksčiau vienos paros užsikrėtusiųjų rekordas priklausė Kalifornijai, kur trečiadienį užregistruoti 11 694 atvejai, o prieš tai – Niujorkui, kur balandžio 14 dieną pranešta apie 11 571 užsikrėtimo atvejį.

Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas buvo vienas pirmųjų, paskubėjęs nuo gegužės 4 dienos švelninti karantino priemones – daug anksčiau nei kitų valstijų valdytojai.

JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci ėmėsi jam nebūdingo žingsnio ir ketvirtadienį pareiškė, kad Florida atsisakė karantino anksčiau, nei tai buvo pagrįsta atsižvelgiant į visuomenės sveikatos rodiklius.

R. DeSantisas tai užginčijo, sakydamas, kad jo sprendimas buvo grindžiamas tuo metu turimais duomenimis.

Birželio pabaigoje gubernatorius iš dalies sustabdė karantino priemonių švelninimą, nurodydamas uždaryti barus, kad būtų užkirstas kelias ligos plitimui, tačiau infekcijų skaičius ir toliau augo.

Visgi Floridos gubernatorius atsisakė reikalauti, kad gyventojai dėvėtų veido kaukes viešose vietose, teigdamas, kad dėl to turi nuspręsti vietos institucijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų