JAV politikai: skalūnų dujos – dovana Lietuvai

Jungtinėse Amerikos Valstijose JAV su darbo vizitu viešintis aplinkos ministras Valentinas Mazuronis susitiko su Kongreso Atstovų rūmų Gamtinių išteklių komiteto, Energetikos ir Mineralinių išteklių pakomitečio pirmininku Doug Lamborn iš Kolorado, JAV Atstovų rūmų Energetikos ir Komercijos komiteto nariu, Baltijos šalių grupės ko-pirmininku John Shimkus bei diskutavo su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju energetikos klausimais, ambasadoriumi Carlos Pascual.

V. Mazuronis pažymėjo, jog Lietuvai itin svarbi JAV parama ir patirtis siekiant tinkamai vystyti skalūnų uolienose esančių dujų išgavimą. „Mes tikimės sukurti palankią investicinę aplinką užsienio investuotojams, kartu artimai dirbti su vietos bendruomenėmis. Skalūninių dujų išgavimas turi būti naudingas ir žemės savininkams, ir vietos bendruomenei, ir valstybei. Susitelkę turime siekti, kad rezultatas būtų naudingas visiems“, - sakė ministras.

Jo teigimu, svarbu pripažinti, kad JAV skalūnų uolienose esančių dujų ir naftos išgavimas vyksta jau ne vieną dešimtmetį, technologijos gerokai evoliucionavo, vietos valdžia, bendruomenės ir kompanijos surado bendrą kalbą. „Todėl šiandien matome, kad JAV dujų rinkoje apie 25 proc. dujų sudaro dujos, išgautos iš skalūnų uolienų“, - teigė V. Mazuronis.

REKLAMA

Įtakingi kongresmenai pažymėjo, kad JAV valstijų administracijos, ekspertai, aplinkosaugininkai bei dujų kompanijos nuolat ieško naujų bendradarbiavimo formų, tobulina teisinę aplinką ir priežiūros mechanizmus, išgaunant angliavandenilius iš skalūnų uolienų.

Anot kongresmenų, naujoji technologija leido sukurti naujų darbo vietų rajonuose, privačios energetikos kompanijos prisidėjo prie mokyklų įkūrimo, infrastruktūros gerinimo, užmezgė dialogą su vietos bendruomenėmis, paskatino savivaldos institucijas aktyviau bendradarbiauti su energetikos kompanijomis, nuolat tobulinti žemės gelmėse esančių išteklių išgavimo ir priežiūros technologijas.


Rašyti komentarą...
H
Hm
2013-03-07 12:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiais laikais ir "į snukį" reikia užsidirbt, o čia dovana... ir dar iš JAV...
Atsakyti
0

r
rrr
2013-03-07 12:30:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagrindine taisykle mazu tautu tik neimk dovanu is usa jei patys nenorite but dovana usa.
Atsakyti
0

T
Taigi
2013-03-07 13:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skalūnų uolienose esantys energetiniai resursai – dovana chevronams, "otkatai" mazuroniams, o lietuviu tautai uztersta zeme ir brangios dujos. Lietuvoje ispompuojama ir perdirbama mlj. bareliu naftos - bet lietuviams benzinas netgi brangesnis nei latviams ar estams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų