Jauniškis: Žiemelio verslas kelia abejonių dėl patikimumo

Šalies žvalgyba tikina, kad Gedimino Žiemelio valdoma įmonė „Avia Solutions Group“ kelia rimtų abejonių, o su žvalgybininkų turima informacija yra supažindinti ir sprendimų priėmėjai. 

Vyriausybinė komisija praėjusią savaitę pasiūlė blokuoti aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ planus plėstis Vilniaus oro uoste dėl rizikos nacionaliniam saugumui.

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis teigė, kad apie šios įmonės veiklą ne kartą informuoti sprendimų priėmėjai.

„Mes turime tam tikros informacijos, kuri kelia mums rimtų abejonių dėl jos patikimumo ir veiklos. Konkrečiai aš jums neįvardinsiu, kadangi tai yra slapta informacija, bet visi sprendimų priėmėjai šią informaciją turi“, – ketvirtadienį kalbėjo D. Jauniškis.

Verslininko Gedimino Žiemelio valdomos grupės planus plėsti angarą Vilniaus oro uoste, kur aptarnaujami ir remontuojami orlaiviai, svarstė strateginių įmonių sandorius tikrinanti vyriausybinė komisija, kurioje dirba skirtingų ministerijų, teisėsaugos ir žvalgybos tarnybų atstovai.

Investicijos Vilniaus oro uoste yra jos dėmesio akiratyje, nes oro uostai yra įtraukti į pirmos kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

Komisijos išvada artimiausiomis savaitėmis turėtų būti teikiama svarstyti Ministrų kabinetui. 

Pastaraisiais metais Lietuvos nacionalinio saugumo institucijos atsargiai vertino „Avia Solutions Group“ investicijas dėl jos ankstesnės veiklos Maskvos Žukovskio oro uoste ir aviacijos veiklos Rusijoje.

Įmonių grupė tikino, kad ji dar 2018 metais nutraukė visas sąsajas su Žukovskio oro uosto projektu. „Avia Solutions Group“ skelbė, kad investicijos į angaro rekonstrukciją būtų siekusios 7 mln. eurų.

Tai ne pirmas kartas, kai Vyriausybė dėl nacionalinio saugumo blokuoja „Avia Solutions Group“ plėtrą Vilniaus oro uoste. 2015 metais vyriausybinė komisija nusprendė, kad grupės įmonės „FL Technics“ plėtra jo teritorijoje neatitiktų nacionalinio saugumo interesų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų