Jaunas vyras stengėsi „lengvai užsidirbti“: jam nebuvo skirtumo, ką skriausti

Šiaulių apygardos Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinamas 27-erių metų mažeikiškis M. K.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities VPK Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad keliolika kartų teistas mažeikiškis iš keturių garbaus amžiaus senolių išviliojo beveik 10 tūkstančių eurų. Jaunam vyrui trūko pinigų pragyventi, tad iš Alytaus pataisos namuose kalinčio pažįstamo gavęs pasiūlymą „lengvai užsidirbti“, M. K. sutiko.

Kaltinamasis gaudavo užduotį apsilankyti nurodytų moterų namuose ir paimti iš jų sutartus pinigus. Iki jų paėmimo asmenys, atliekantys laisvės atėmimo bausmę, telefonu kalbėdavo ir prašydavo pinigų iš patiklių Akmenės rajono gyventojų.

Moterims dažniausiai būdavo prisistatoma policijos pareigūnu, tariamu anūku ar sūnumi bei pranešama apie artimojo padarytą nusikaltimą, kurio metu esą buvo sunkiai sužalota mergaitė. Skambinantysis įtikindavo moteris, kad nukentėjusiosios mergaitės tėvas prašo turtinės žalos atlyginimo ir sutardavo, jog pramanytasis tėvas iš jos atvyks paimti pinigų.

REKLAMA

Senolės susijaudindavo ir, nors skambinantysis keldavo įtarimų, jos patikėdavo sukurta istorija. M. K. atėjus į vienos iš nukentėjusiųjų namus, ji paklausė svečio, ar jis neapgaudinėja garbaus amžiaus moteriškės. Jam tai paneigus, pinigai atsidurdavo sukčiaus rankose.

Visi nusikaltimai buvo padaryti praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Iš vienos nukentėjusios buvo paimti net 5 tūkstančiai eurų.

Kaltinamasis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnius nusikaltimus. Jis savo kaltę pripažįsta.

Pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį jis gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų