Jakeliūno komitetas pateikė klausimus Grybauskaitei

2009 metų krizės aplinkybes tiriantis Seimo biudžeto ir finansų komitetas oficialiai pateikė klausimus prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Klausimai suderinti su komiteto nariais. Juos nusiunčiau komiteto vardu. Prezidentės prašome atsakyti per mėnesį“, – BNS pirmadienį sakė komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Prezidentė yra pasiruošusi atsakyti į klausimus raštu, BNS sakė jos patarėjas Liudas Zakarevičius.

Klausimuose prezidentės prašoma įvertinti Lietuvos banko valdybos veiklą prižiūrint komercinius bankus 2005–2008 metais, taip pat atsakyti, ar buvo bendraujama su Skandinavijos šalių bankų vadovais krizės metu.

Komitetas siekia ir to, kad būtų įvertintas ir valstybės kontrolieriaus pavaduotojo Audriaus Misevičiaus darbas. Jis 2004–2013 metais kuravo komercinių bankų priežiūrą.

Prašoma įvertinti ir Vyriausybės elgesį krizės metu, kai buvo „brangiai“ skolinamasi iš Lietuvoje veikiančių komercinių bankų, taip pat – sprendimą neskirti asignavimų ir skolinti „Sodrai“ valstybės biudžeto lėšas už 8 proc. palūkanas.

Be to, komitetas siekia sužinoti, ar prezidentė 2009 metais žinojo apie galimą banko „Snoras“ nemokumą. Teigiama, kad Lietuvos banko valdybos nariai tokią informaciją buvo pateikę Vyriausybės vadovui ir finansų ministrui. Prašoma atsakyti, ar prezidentė reagavo į šią informaciją ir ragino Lietuvos banko valdybos pirmininką imtis veiksmų, galėjusių užkirsti kelią papildomiems kelių šimtų milijonų eurų nuostoliams viešajam sektoriui ir privatiems kreditoriams.

Seimas pavasarį įpareigojo komitetą ištirti, kaip ankstesnės vyriausybės tvarkė šalies finansus nuo 2005 metų. Komitetas analizuoja dešiniųjų ir kairiųjų politinių jėgų veiklą valdant šalies finansus. Tyrimą planuojama baigti iki 2019 metų balandžio 15 dienos.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-12-31 16:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar bus objektyvūs atsakymai dėl konservatorių veiklos? Po KT išaiškinimo(LR Konstitucijos pažeidimo) Kubiliui ir plaukas nenukrito...
Atsakyti
-3

B
BybiuLietuva
2018-12-31 17:21:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu pagaliau , bent vienas zmogus per dvi kadencijas galu gale pateike viena klaisima salies prezidentei. Sito neisdryso padaryti net pats , pats , pats , pats Jakilaitis. Gaila tik, kad drasuolis klausima isdryso uzduoti tik pasibaigus prezidentavimo limitui.
Atsakyti
-2

T
Tomas
2019-01-01 03:09:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks ten klausymas ten atsakymo nebus kgb paslaptis nekreskit juoku kam tas cirkas valstybinių mastu ką jūs nežinoti jumoristai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų