Įvertino, kas laukia pro langą iškritusio vaiko auklės

Trečiadienio vakarą viename Vilniaus mikrorajonų iš šešto daugiabučio aukšto pro atvirą langą iškrito vienerių metų vaikas. Kaip praneša policija, incidento metu namuose tėvų nebuvo, mažylį prižiūrėjo auklė. Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokia atsakomybė gali grėsti su vaiku namuose buvusiai moteriai.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje iš 6 aukšto iškrito kūdikis

Ant kojų iškart sukeltos policijos ir gelbėtojų pajėgos. Kadangi pirmo aukšto terasos, į kurią vaikas ir įkrito, šeimininkų namuose nebuvo, pareigūnai ir medikai į nelaimės vietą pateko per kaimynų butą. Medikai konstatavo vaiko mirtį.

Vėdino namus

Apie nelaimę policijai pranešė pati vaiką prižiūrėjusi auklė. Panašu, kad nelaimės niekas, išskyrus pačią moterį, nematė. 1960 metais gimusiai auklei taip pat prireikė medikų pagalbos, moteris patyrė didelį išgąstį.

Nors tikslios įvykio aplinkybės kol kas nėra aiškios, prie pat grindų esantį buto langą veikiausiai atidarė auklė, norėdama išvėdinti kambarį. Auklei nusisukus, vaikas priropojo prie atviro lango ir iškrito. Policija dėl incidento pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tarp bausmių – ir kalėjimas

Paprašytas įvertinti, kokia atsakomybė gali laukti vaiką prižiūrėjusios auklės, baudžiamojoje teisėje besispecializuojantis advokatas Rolandas Tilindis išskiria, kad atsakomybę už tokio pobūdžio nusikaltimus apibrėžia Baudžiamojo kodekso 132 straipsnis.

„Neatsargus gyvybės atėmimas. Pagal šį straipsnį yra baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų arba areštu. Ir tas neatsargumas turi dvi formas. Šiuo konkrečiu atveju, matyt, aktuali ta, kuri vadinama nusikalstamu nerūpestingumu. Tai yra, žmogus, nors ir nenumato, kad gali kažkas atsitikti, bet pagal visą normalią logiką, pagal gyvenimišką patirtį ir kitas aplinkybes, galėjo ir privalėjo tai numatyti“, – tv3.lt kalbėjo R. Tilindis.

Advokatas priduria, kad veikiausiai bus reiškiamas ir civilinis ieškinys, prašant atlyginti tėvams turtinę ir neturtinę žalą.

„Natūralu, kad bus turtinės žalos, kad ir kaip tai liūdna, vien laidojimo išlaidos. Tai galima suskaičiuoti. Neturtinės žalos niekas nesuskaičiuos ir gyvybės neįvertins. Bet, be abejo, neturtinė žala irgi turėtų būti atlyginta“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA

Lengvinančios aplinkybės

Vis dėlto R. Tilindis pabrėžia, kad apie incidentą nežinome daugybės detalių, tarp kurių gali būti ir bausmę lengvinančių aplinkybių.

„Jeigu galvoti apie bausmės skyrimo bendrąsias taisykles, tai skiriant bausmę ji turi būti proporcinga, adekvati ir t. t. Atsižvelgiama ir į asmenį, kuris yra baustinas, jo amžių, ar yra lengvinančių aplinkybių, ar nėra, kaip tas langas buvo atidarytas, ar ėmėsi priemonių, kažkaip žalą atlyginti, iškart iškviesti greitąją“, – teigė advokatas.

Be to, jei asmuo baudžiamojon atsakomybėn traukiamas pirmą kartą, reali laisvės atėmimo bausmė neskiriama.

„Tai yra neatsargus nusikaltimas, tai natūralu, kad niekas ir to maksimumo greičiausiai netaikys. Nėra apatinės ribos, nėra žodelio „nuo“. Vadinasi, nuo nulio iki ketverių metų yra variantas. Galima skirti laisvės atėmimo bausmę, bet atidėti vykdymą“, – sakė R. Tilindis.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2019-08-08 14:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
,, Prie pat grindų esantis langas" atidaromas!!!!??? Siaubas ir dar 6 aukšte??? Pavojinga netik mažyliui, bet ir suaugusiam... Užuojauta nuoširdi...
Atsakyti
0

b
bart
2019-08-08 17:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas sugalvojo,šeštame aukšte, į lauko sieną ,įstatyti duris ir dar pavadinti langu??? Gal nuo čia pradėkim o ne nuo pasėkmių?
Atsakyti
-2

N
Na
2019-08-08 17:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei langas iki žemės yra į balkoną ar terasa, tai viskas ok, balkonai ir terasos būna aptverti, bet jei langas atsidaro į niekur, tai ir suaugusiam baisu tokį langą atidaryti ir stovėti.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (84)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų