Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį atmetė parlamentarų siūlymą iki 2023-iųjų liepos atidėti draudimą prekiauti aromatizuotomis elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildikliais. Tad nuo šių metų liepos Lietuvoje bus draudžiama pardavinėti elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais.

Seimas ketvirtadienį atmetė parlamentarų siūlymą iki 2023-iųjų liepos atidėti draudimą prekiauti aromatizuotomis elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildikliais. Tad nuo šių metų liepos Lietuvoje bus draudžiama pardavinėti elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais.

REKLAMA

Už tai, kad prekybos draudimas įsigaliotų vėliau, balsavo 27 Seimo nariai, prieš buvo 38, o susilaikė 49. Kitu balsavimu 66 balsais už pataisa buvo atmesta. Ją tobulinti siūlė 43 parlamentarai. 

Tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas siūlo dvi dešimtys Seimo narių iš „darbiečių“, Lietuvos regionų, Laisvės bei Liberalų sąjūdžio frakcijų.   

„Buvome susitikę su prekybininkais, kurie dabar vykdo šią ūkinę-komercinę veiklą, matome, kad fiziškai jie nėra pajėgūs iki liepos išparduoti savo gaminių, plius akcizai jau yra sumokėti. <…> Investuotos sumos yra pakankamai didelės, tai manome, kad karštakošiškai ir labai greitai priėmėme sprendimą – neišklausę verslo pasiūlymų. Todėl siūlome metams atidėti šį projektą“, – nurodė vienas iš projekto teikėjų „Laisvė ir teisingumas“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

Sulaukęs parlamentarų kritikos, kad šiuo projektu nepaisoma sveikatingumo ir pasiduodama „asmenims, kurie nori užsidirbti iš vaikų ir jaunimo sveikatos“, R. Žemaitaitis teigė, kad verslas negalėjo numatyti, kad Seimas apribos šių produktų prekybą.

„Ar jūs negalvojate, kad mes neprivalome kurti sąlygų socialiai neatsakingam verslui, kuris mulkina vartotojus apie visokius „eko“ dūmus, kuria mitus apie „nepavojingus“ produktus ir mes dabar galvojame, kaip jie turi užsidirbti prisipirkę kenksmingų produktų, kaip juos išparduoti. Tai tegul parduoda savo partneriams kitoje valstybėje ir tegul ten juos realizuoja. Manau, kad jūs irgi skaitėte publikaciją apie merginą vienoje mokykloje, kurią mokytojams jau teko gaivinti, manau, kad mes turėtume šioje situacijoje žiūrėti sveikatos aspekto“, – sakė valstietis A. Veryga.

Sureaguodamas į kritiką R. Žemaitaitis teigė manantis, kad tai, už ką verslas jau sumokėjo, turi turėti teisę parduoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstybė negali leisti vykdyti verslą ir per du mėnesius pakeisti žaidimo taisykles. Manau, kad tai nėra gerai“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Pakeitimus inicijuojantys parlamentarai skaičiuoja, kad Lietuvoje dabar išduotos 2639 licencijos prekiauti elektroninėmis cigaretėmis. 

Tvirtinama, kad šių rūkalų išėmimo iš prekybos terminas – mažiau nei pusmetis – yra per trumpas.  

Pakeitimai, nuo šių metų liepos 1 d. draudžiantys elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais, balsų dauguma Seime buvo priimtos sausio viduryje. Jomis siekta sumažinti Lietuvoje populiarėjančių elektroninių cigarečių pardavimus.   

Per svarstymus buvo siūloma leisti tokių rūkalų prekybą iki 2023-ųjų lapkričio. 

Pirmas pataisas dėl elektroninių cigarečių ir jų pildyklių skysčius su kvapais uždraudimo 2019-jų rugsėjį pateikė konservatoriai Mykolas Majauskas ir Vytautas Kernagis.  

Dar daug nusinuodis
Iki 2023metu tik reikia uždrausti visam laikui ar dar mirčių norite juk kiek mirčių ir komoje viena atsidūrė reikia galvoti su galva kažkam juk rūkimas žudo ypač elektronikas ir energetiniau kenkia vienas mirė gerdamas tokius ipranta žmonės tokius vartoti nuodus
Dulkina tauta .....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų