Įtiko prezidentei: paskirtas naujas vidaus reikalų ministras Papildyta

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vidaus reikalų ministru trečiadienį paskyrė Tomą Žilinską, kuris iki šiol vadovavo ministerijos Viešojo saugumo politikos departamentui, pranešė prezidentės atstovė spaudai.

Šalies vadovė pabrėžė, kad likus pusmečiui iki rinkimų svarbu, jog naujasis ministras yra nepartinis ir savo srities profesionalas, turintis patirties vidaus reikalų sistemoje, žurnalistams sakė Daiva Ulbinaitė.

„Prezidentė pasirašė dekretus, kuriais nuo balandžio 13 dienos atleido Saulių Skvernelį iš vidaus reikalų ministro pareigų ir nuo balandžio 14 dienos paskyrė į šias pareigas T.Žilinską“, - žurnalistams teigė D.Ulbinaitė.

Aptarė prioritetus

Šalies vadovė pabrėžė, kad likus pusmečiui iki rinkimų svarbu, jog naujasis ministras yra nepartinis ir savo srities profesionalas, turintis patirties vidaus reikalų sistemoje, sakė D.Grybauskaitės atstovė spaudai.

Pasak D.Ulbinaitės, Specialiųjų tyrimų tarnyba neigiamos informacijos apie T.Žilinską nepateikė.

Jos teigimu, susitikimo su naujuoju ministru metu D.Grybauskaitė aptarė Vidaus reikalų ministerijos prioritetus, tarp kurių - žmonių saugumo užtikrinimas ir Lietuvos įsipareigojimų sprendžiant Europos Sąjunga apėmusią migracijos krizę vykdymas.

REKLAMA

 

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministro Pirmininko teikiamu kandidatu

Drastiškų reformų nežada

„Galiu patikinti, kad reformos policijos sistemoje bus tęsiamos“, - po susitikimo su prezidente žurnalistams sakė T.Žilinskas, pridūręs, kad reformos turi būti „gerai apgalvotos ir ne drastiškos“.

Iki šiol ministerijos Viešojo saugumo politikos departamentui vadovavęs T.Žilinskas sakė esąs pasirengęs vykdyti Vyriausybės programą ir prezidentės iškeltus uždavinius.

„Prezidentė suformulavo profesionalias užduotis užtikrinti valstybės ir visuomenės saugumą, matant, kokie įvykiai įvyko Paryžiuje ir Briuselyje, matant, kokia situacija yra su migracija. Mano tikslas, kad tarnybos būtų pasirengusios sureaguoti į iššūkius“, - kalbėjo paskirtasis ministras.

Jis pripažino, kad buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis yra jo dukros krikštatėvis.

„Giminystės ryšių (su R.Palaičiu), galiu atvirai ir nuoširdžiai pasakyti, nėra jokių. Neturiu jokio sūnaus, turiu vieną vienintelę nuostabią dukrą ir taip, R.Palaitis yra mano dukros krikštatėvis“, - sakė T.Žilinskas.

Skvernelio kritika

Dabartiniam vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui viešai sukritikavus T.Žilinską kaip neiniciatyvų žmogų ir reformų stabdį, premjeras sakė apie kandidatą galvojantis „truputį kitaip“. „Reikia suprasti, kad tai, jog vidaus reikalų sistema yra labai plati, ir nereikia suvokti, kad Vidaus reikalų ministerijos pagrindinė funkcija yra tik statutinių darbuotojų darbo sąlygų gerinimas arba darbo užmokesčio kėlimas, kaip yra dabar“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus kandidatūrą premjeras šalies vadovei pateikė antradienį.

Kas atvėrė kelią į postą?

T.Žilinsko kandidatūrą į vidaus reikalų ministrus premjerui pasiūlė partija „Tvarka ir teisingumas“, kuriai pagal valdančiosios koalicijos susitarimą priklauso vidaus reikalų ministro portfelis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-04-13 10:45:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas ten žino kaip kam seksis ir ar bus kokie nors nauji žingsniai darbe. Prezidentė nėra visų galų žinovė... Ar toks ministrų keitimas pagal partiečių užgaidas yra naudingas LR rinkėjų daugumai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų