Įtarimų šešėlis pasienio tarnyboje: beveik milijono eurų kontrabandą grobstė ir savi?

Antradienį pranešta, kad iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) per keletą įsibrovimų daugiau kaip mėnesio laikotarpyje buvo pavogtas itin didelis kiekis konfiskuotų cigarečių.

VSAT vadas generolas Renatas Požėla patvirtino, kad iš Varėnos pasienio rinktinės sandėlio nusikaltėliai pagrobė 555 dėžes kontrabandinių cigarečių. Jų vertė rinkoje yra arti milijono.

Glumina tai, kad į šį nusikaltimą galimai įsitraukė ir patys pasieniečiai. Net šeši pareigūnai atsidūrė ne tik VSAT, bet ir teisėsaugos atstovų akiratyje. „Pats pobūdis vagysčių mums tikrai kelia tam tikrų klausimų, kad asmenys, sietini su konkrečia organizuota nusikalstama grupuote, galbūt dirbo ne vieni, padedant mūsų pareigūnams“, – sakė R. Požėla.

Vertė – beveik milijonas eurų

VSAT vadas R. Požėla per antradienį surengtą spaudos konferenciją pasakojo, kad ši cigarečių kontrabanda buvo sulaikyta praėjusių metų lapkričio 20 d. prie vidinės sienos su Lenkija:

„Buvo sulaikytas krovinys su kontrabandinėmis cigaretėmis. Jame buvo apie milijonas pakelių, tai yra apie 2 tūkst. dėžių su baltarusiškos kilmės cigaretėmis. Dėl minėto krovinio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šių metų balandžio 2-3 dieną, sulaukus operatyvinės informacijos apie tai, kad vyksta galimas grobstymas iš pasieniečiams priklausančio sandėlio, buvo suorganizuota pasala.

Per ją buvo sulaikytas vienas įtariamasis, taip pat mikroautobusas ir 30 dėžių su kontrabandinėmis cigaretėmis. Kilo įtarimų, kad cigarečių pavogta daugiau nei buvo surasta. Atlikę patikrinimą nustatėme, kad iš viso buvo bandoma pavogti 585 dėžes kontrabandinių cigarečių. Iš jų 555 dėžės buvo pavogtos.“

R. Požėla pridūrė, kad pavogtos kontrabandos vertė rinkoje siekia beveik 1 mln. eurų.

Slogus įtarimų šešėlis

R. Požėla patvirtino, kad anksčiau sulaikytos kontrabandinės cigaretės buvo patalpintos į sandėliavimo vietą Varėnos pasienio rinktinės teritorijoje:

REKLAMA

Anot jo, į sandėlį buvo patekta per išorinę tvorą bei atlenkiant metalines sandėlio sienos plokštes. Nustatyta, kad į sandėlį nuo kovo pradžios iki sulaikymo operacijos buvo patekta penkis kartus.


Rašyti komentarą...
a
anekdotai
2019-04-09 12:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
ydomiai cia niekas nieko nefilmuoja, pasienis...cia lietuva, cia lietus lyja, blogas matomumas per lietu)))
Atsakyti
0

H
Ha.ha.ha
2019-04-09 13:09:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi Lietuvoje žino kur visos beveik konfiskuotos prekės dingsta.tik tarnybom sunkus darbas tai nustatyt?ar nėra noro ir naudos?čia jau kitas klausimas...
Atsakyti
-1

T
Taip
2019-04-09 14:03:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir iš pasieniečių atsiranda vagių ponai jius isvienu atimat. o savi daro bizny Požėla. laikas. ieškot kito darbo. arba i cype gėda Lietuvai ?!?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų