Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo Naujųjų metų keičiasi automobilių registracijos mokesčio tvarka – nuo taršos mokesčio atleidžiami automobilį paveldėję asmenys.

Nuo Naujųjų metų keičiasi automobilių registracijos mokesčio tvarka – nuo taršos mokesčio atleidžiami automobilį paveldėję asmenys.

REKLAMA

Naująją tvarką politikus parengti paskatino gyventojų kreipimaisi, kai sutuoktinio ar kito šeimos nario netekę ir jo turtą paveldėję asmenys savo vardu persirašydami automobilį turi sumokėti transporto priemonių registracijos mokestį, kuris siekia iki 540 eurų.

„Esmė šio įstatymo yra tai, kad mirus sutuoktiniui ar kitam šeimos nariui ir kada tas turtas yra paveldimas kito šeimos nario, jis persirašydamas šitą turtą savo vardu turi papildomai mokėti registracijos mokestį. Šitas registracijos mokestis kartais siekdavo iki 540 eurų, nors, kaip žinome, viena transporto priemone kartais naudojasi ir keli šeimos nariai“, – priimant naująją tvarką Seimo salėje kalbėjo projekto iniciatorius, demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, teikti tokį pasiūlymą paskatino ir tai, kad dalis paveldėtojų atsisakė perregistruoti paveldėtų automobilių ir jie yra nebenaudojami dėl mokesčio mokėjimo.

REKLAMA

Naująją tvarką palaikė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tai yra registracija, kuri nelabai priklauso nuo žmogaus valios. Šiam projektui esame pateikę teigiamą išvadą ir, manau, kad tai toks formalus patikslinimas“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Regitros“ duomenimis, per metus perregistruojama apie 6 tūkst. paveldėtų automobilių.  

Automobilių registracijos, arba taršos mokestis mokamas, kai išmetamo CO2 kiekis viršija 130 gramų kilometrui. Priklausomai nuo CO2 emisijos ir degalų rūšies, mokestis gali siekti nuo 13 iki 510 eurų.   

Šiemet planuojama iš taršių automobilių savininkų surinkti apie 30 mln. eurų mokesčio.  

vieni isvengs kitus apiples tai kas cia geroves valstybe
Automobiliu mokestis turėtu buti tik leisti dalivauti eisme, principas kaip privalomojo draudimo. pvz turi automobili ir puse metu išvažiaves o automobilis stovi privačiam garaže, ir tuo metu žmones bezdėdami daugiau teršia nei automobilis.
rusai pasakytu словоблудия tas pats ir su pasu ir su su makron ambraisu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų