Ištesėtas pažadas: išgaudysime Daktarus po vieną?

 2010-ųjų gegužę Lietuvos knygynuose pasirodė pirmieji rašytojo, žurnalisto Dailiaus Dargio knygos „Tikroji Daktarų istorija” egzemplioriai. Per tuos penkerius metus buvo išpirkta keliasdešimt tūkstančių šios knygos egzempliorių, todėl praėjus lygiai penkiems metams išleista papildyta šios Kauno mafijos biblija vadinamos knygos versija. tv3.lt skaitytojams siūlome ištrauką iš naujausio knygos leidimo.

Galima sakyti, kad 2013 ir 2014 metai buvo Kauno nusikalstamo pasaulio atstovų masinių areštų metai. Pastaraisiais metais sparčiai retėjo ir Jungtinėje Karalystėje išblaškytų Kauno Vilijampolės kiemuose kadaise susibūrusios Daktarų gaujos narių gretos. 2013-ųjų vasarą, paskelbus nuosprendį paskutinėje Daktarų byloje, pranešta, kad į Lietuvą pargabentas daugiau kaip prieš metus Jungtinės Karalystės sostinėje areštuotas vienas iš kelių besislapsčiusių šios gaujos veteranų – Gintautas Liutavaras Kazlauskas, anuomet žinomas Vantinio pravarde.

„Mes pažadėjome, kad išgaudysime Daktarus po vieną. Dabar tuo ir užsiimame“, – taip tada kalbėjo svariai prie legendinės kauniečių gaujos sutriuškinimo prisidėjęs šaltinis iš Policijos departamento.

REKLAMA

Į Lietuvą iš Anglijos parvežtas G. L. Kazlauskas-Vantinis buvo įkalintas Kauno tardymo izoliatoriuje. Jo atžvilgiu pradėtas senas tyrimas buvo išskirtas, byla perduota teismui. Pagal pirmosios instancijos teisme išnagrinėtą Daktarų bylos medžiagą, G. L. Kazlauskas buvo vienas iš tų septynių vyrų, kurie prisidėjo prie 1997-ųjų sausį žiauriai nužudyto gaujoje Karabaso pravardę turėjusio R. Borcherto egzekucijoje.

Sulaukė senaties

2015-ųjų sausio 3 dieną nusikaltėlių pasaulyje Vantiniu pramintas vyras išklausyti nuosprendžio į Kauno apygardos teismą atėjo puikiai nusiteikęs. Jis garsiai svarstė apie išteisinimą. Ir neklydo. Kauno teisėjų kolegija, vadovaujama Olego Šibkovo, nutarė, kad nuteisti G. L. Kazlauską už žmogžudystę nepakanka įrodymų. Teismas įžvelgė sunkaus kūno sužalojimo požymius – H. Daktaro giminaitis prisidėjo prie Karabaso egzekucijos, bet jo nenužudė.

Teisti Vantinio dėl sužalojimo negalima, nes jau suėjo baudžiamosios atsakomybės senaties terminas. Baudžiamoji byla tą dieną buvo nutraukta. Išleistas į laisvę Vantinis susirinkusiems žurnalistams girdint negailėjo gerų žodžių teisėjams, kurie esą jo atžvilgiu buvo objektyvūs.

2011-ųjų vasarą Londone policijos pareigūnams įkliuvo ir trejus metus ieškotas Šampaniniu pravardžiuojamas K. Martuzevičius. Jam pateikti įtarimai dėl jau minėto Karabaso ir A. Mučinsko-Mačialkos nužudymo. Šampaninis tebelaikomas Anglijos areštinėje. Kada jis bus parvežtas į Lietuvą, vis dar nėra aišku.

Masinių areštų metai

2013-ųjų vasarą britų žiniasklaidoje nuskambėjo dar vieno Daktarų veterano vardas. Šį kartą – ne nuo teisėsaugos besislapstančio, o nuteisto už itin gryno kokaino prekybą Gražuolio pravarde kadaise garsėjusio Sauliaus Pilipavičiaus. Kaip skelbta, britų teisėsaugininkai lietuvį stebėjo keletą mėnesių, nes buvo gavę žinių, kad jis priklauso tarptautinei narkotikų prekeivių gaujai.

S. Pilipavičius buvo sulaikytas 2013 m. balandžio 26-ąją. Tuomet vienoje Londono gatvių sankryžoje, nešinas rožinės spalvos krepšiu, jis susitiko su dviem kvaišalų pirkėjais. Visi trys vyrai buvo sulaikyti, bet pirkėjai po dienos buvo paleisti, o S. Pilipavičius teismo laukė suimtas. Buvusio kauniečio rožinės spalvos krepšyje buvo rasta 986 gramai kokaino. Toks kiekis kvaišalų gatvėje vertas maždaug 200 000 svarų. Britų pareigūnai stebėjosi kokaino grynumu – net 84 procentai. Paprastai, kol kokainas pasiekia vartotojus, jis būna skiedžiamas net kelis kartus, tad jo grynumas sumažėja iki 50, o kartais net iki 20 procentų.

REKLAMA

S. Pilipavičius teisme prisipažino pardavęs narkotikus ir už tai gavo 6 metus nelaisvės. XX amžiaus paskutinio dešimtmečio pradžioje jis garsėjo kaip profesionalus mašinvagis ir kartu su V. Trinskiu-Trintuku buvo savotiški Daktarų vietininkai Kauno senamiestyje.

Vėliau pasklido duomenys, kad S. Pilipavičius Anglijoje įkliuvo su Kauno Agurkiniams skirtu kvaišalų kroviniu. Patys Agurkinių gaujos lyderiai, eiliniai nariai 2013-ųjų sausio pabaigoje pateko už grotų ir šiuo metu yra teisiami tame pačiame Klaipėdos apygardos teisme, kur nuosprendis buvo paskelbtas Daktarų gaujos veteranams. Kaip aiškėja, šios nusikalstamos organizacijos viduje taip pat būta nesutarimų, nes keletas gaujos narių sutiko bendradarbiauti, apie senus nusikaltimus pasakoti ilgus metus gaują bandžiusiems pričiupti kriminalistams.

2014-ųjų lapkričio pabaigoje Vokietijos sostinėje Berlyne į teisėsaugininkų rankas pateko ir Kamuoliniais, arba Aguoniniais, laikomos gaujos šulai G. Janonis-Kamuolys bei Andrius Juodis-Gruzinas. Kalbėta, kad vyrai bandė organizuoti prabangių parduotuvių vagystes. Bet tai – atskiros Daktarų įpėdiniams skirtos knygos tema.

Daktaro jaunesniojo akibrokštas

Galutinai Daktarų kriminalinės „šeimos“ legenda ir didybė sužlugo 2014-ųjų lapkričio 16-osios naktį, kai paaiškėjo, kad nežinomi vyrai iš Kauno naktinių klubų alėja vadinamos V. Putvinskio gatvės, kurioje įsikūrę keletas garsiausių miesto naktinių užeigų, prabangaus „Mercedes“ bagažinėje išsivežė H. Daktaro sūnų Enriką.

Netrukus paaiškėjo, kad su Daktarų „šeima“ santykius nutraukęs E. Daktaras įsivėlė į konfliktą su kitu kriminaline praeitimi pagarsėjusiu veikėju – tauragiškiu Šviniumi. Tai sėkmingiausiai iš visų XX a. paskutinio dešimtmečio gangsterių į legalų verslą persikvalifikavęs tauragiškis Arūnas Pukelis. Pastaraisiais metais jis sėkmingai įsitvirtino Baltarusijos versle, žiniasklaidoje net šmėkštelėjo pranešimų, kad jis palaikė draugiškus ryšius su Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos sūnumi Dzmitrijumi Lukašenka.

REKLAMA

Atrodė, paprastas konfliktas tarp šių spalvingos reputacijos asmenų įsiplieskė po to, kai lapkričio 15-osios vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame Džordanos Butkutės koncerte svaigalų padauginęs E. Daktaras prikibo prie A. Pukelio vaikų motinos. Daktaras jaunesnysis Šviniaus moterį iš pradžių apliejo gėrimu, po to išvadino žiurke. Verta prisiminti, kad beveik prieš du dešimtmečius su koncerto žvaigžde Dž. Butkute kone pačioje Daktarų irštvoje „Vilijos“ restorane plačiai nuskambėjusį konfliktą turėjo ir H. Daktaras.

Po netikėto incidento su Daktaru jaunesniuoju susinervinusi A. Pukelio gyvenimo moteris iškart paskambino tą patį vakarą Kaune buvusiam vyrui. Šis su keliais rusiškai šnekančiais vyriškiais tą dieną buvo pastebėtas keliose Kauno vietose prabangiame automobilyje „Mercedes-Benz S“, kurį puošė baltarusiški registracijos numeriai su trimis nuliais. Manoma, kad kartu su A. Pukeliu buvo jo bičiuliai iš Baltarusijos.

Apie incidentą telefonu išgirdęs Švinius smarkiai įpyko ir skubiai ėmėsi ieškoti jaunojo Daktaro. Po kelias valandas užtrukusių aktyvių E. Daktaro paieškų įtūžęs A. Pukelis su kompanija buvusio Kauno Daktarų lyderio sūnų ir jo bičiulius atsitiktinai pastebėjo Kauno centre esančioje V. Putvinskio gatvėje.

Čia sustoję keturi vyrai akimirksniu iššoko iš automobilio ir E. Daktarui pasiūlė pasivažinėti po Kauną. Netrukus jaunasis Daktaras be didesnių ceremonijų jėga buvo įgrūstas į automobilio bagažinę. Įvykį mačiusieji vėliau pasakojo, kad prieš šią kelionę E. Daktaras su Šviniumi gerokai apsistumdė. Išvydę tokią netikėtą sceną iš klubų išeinantys smalsuoliai netrukus keliais automobiliais pasileido paskui Šviniaus nuvažiuojantį „Mercedes“.


Rašyti komentarą...
K
Kaunas
2015-06-03 13:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Popas,Taisonas,Hena,Seuras,Guzas,Jautis.
Atsakyti
0

q
qhena naujiena
2015-05-31 18:56:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusijos sudarytame sąraše Europos Sąjungos (ES) politikų, kuriems draudžiama atvykti į šią šalį - septyni lietuviai, pranešama Suomijos visuomeninio radijo YLE interneto svetainėje.Paviešintame sąraše, kuriame figūruoja 89 ES politikai, įrašyti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis, buvęs premjeras, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „darbietis“ Artūras Paulauskas, buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina.

„Juodajame“ sąraše taip pat įrašyti europarlamentaras liberalas Petras Auštrevičius, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmunas Vaitekūnas bei prezidentės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

A.Paulauskas savo buvimu sąraše nesistebi.

„Mano veikla yra susijusi su nacionaliniu saugumu. Matyt, jiems nepatinka, kad aš daug rūpinuosi ta tema“, - BNS Kėdainiuose sakė parlamentaras.

Į sąrašą įtraukti ir 18 Lenkijos, aštuoni Estijos ir penki Latvijos piliečiai. Jame taip pat yra Danijos, Nyderlandų, Švedijos, Vokietijos, Bulgarijos, Ispanijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Suomijos, Rumunijos, Čekijos atstovų.

Paviešintame sąraše yra buvusi Latvijos parlamento vadovė Solvita Aboltina, Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius (Bogdanas Borusevičius), buvęs Lenkijos premjeras Jerzy Buzekas (Ježis Buzekas), buvusi Latvijos eurokomisarė Sandra Kalnietė, buvęs Latvijos užsienio reikalų ministras Artis Pabrikis, eurokomisaras Stefanas Fule (Stefanas Fulė), prancūzų filosofas Bernard-Henri Levy (Bernardas Henris Levis) ir kt.


Atsakyti
0

n
nx
2015-06-28 10:18:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
durneli, lukasenka ne diktatorius, o teisetai isrinktas baltarusijos prezidentas. avine tu avine
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų