Įstatymų spragos: Pravieniškėse per kelis metrus nuo bėglių buvę prižiūrėtojai negalėjo panaudoti ginklų

Iš Pravieniškių pataisos namų penktadienį pabėgo du nuteistieji. Jų paieška vykdoma iki šiol, tam pasitelktas ir pasieniečių sraigtasparnis.

7

Penktadienio popietę paaiškėjo daugiau šio pabėgimo detalių. Abu nuteistieji iš bendrabučio patalpos paspruko pro pasidarytą nedidelę landą grotose.

Jiems pakako kažkokiu būdu nupjauti vos vieną metalinę jungtį. Bėgliai prižiūrėtojų buvo pastebėti per vaizdo stebėjimo kameras.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pravieniškėse per kelis metrus nuo bėglių buvę prižiūrėtojai negalėjo panaudoti ginklų

Įstatymų spragos

Kalėjimų departamentas (Departamentas – aut. past.) skelbia, kad bausmę atliekantys drausmės grupės nuteistieji Egidijus Žilinskas, gimęs 1996 metais, ir Rolandas Kazakevičius, gimęs 1974 metais, iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino išlaužę lango grotų fragmentą ir po to perlipo per įstaigos apsaugos perimetro tvorą.

Departamento teigimu, E. Žilinskas yra teistas už vagystę, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą. Jo bausmės termino pabaiga 2023 metų vasario 28-oji. R. Kazakevičius teistas už plėšimą ir turto prievartavimą. Bausmės pabaiga – 2024 metų gruodžio 12 diena.

Nors nuteistieji buvo pastebėti, bet sulaikyti jų nepavyko. Tam koją pakišo ir šiuo metu šalyje galiojantys įstatymai. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Veiklos organizavimo skyriaus specialistas Liutauras Ulevičius naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad teisės aktai, vejantis bėglį, ginklą leidžia panaudoti tik dviem atvejais:

„Galiojantys teisės aktai panaudoti ginklą leidžia tik dviem atvejais – kai kyla pavojus įstaigai arba kai kyla pavojus kito žmogaus gyvybei. Šiuo atveju taip nebuvo. Galiu pasakyti, kad atskirais bėglių gaudynių epizodais prižiūrėtojai buvo 5-10 metrų atstumu nuo jų, tačiau nuteistieji spėjo peršokti tvorą.“

L. Ulevičius pridūrė, kad į Pravieniškes nuteistieji buvo atvežti praėjusiais metais. Per tą laiką į drausmė grupę jie buvo patekę tik už keletą smulkių pažeidimų. Tai dėl pavėlavo, tai dėl nurodymų neklausymo.

REKLAMA

Vyksta pabėgusiųjų paieška, nuteistųjų ieško Kalėjimų departamento ir policijos pareigūnai, pasitelktas Valstybės sienos apsaugos sraigtasparnis.

Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos pareigūnai naktį per vaizdo kameras pastebėjo du asmenis perlipančius tvorą ir nubėgančius į mišką. Skaičiuotės metu nustatyta, kad du nuteistieji savavališkai pasišalino iš įkalinimo įstaigos. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš Pravieniškių pataisos namų pabėgusių nuteistųjų vis dar ieškoma

Iš Pravieniškių pataisos namų pabėgusių nuteistųjų vis dar ieškoma, tai daro „pakankamai didelės policijos pareigūnų pajėgos“, patvirtino policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Kiek žinau, informacijos apie tai, kad situacija pasikeitusi, negavau, tai panašu, kad paieška vykdoma, kartu su Kalėjimo departamento pareigūnais policija vykdo aktyvią paiešką“, – per trumpąją spaudos konferenciją penktadienį sakė R. Požėla.

„Daug, tikrai daug (pareigūnų), pasitelkti Kauno apskrities pareigūnai, Kriminalinės policijos pareigūnai, ieško tikrai pakankamai didelės policijos pareigūnų pajėgos“, – teigė policijos vadovas.

Klausiamas, ar pabėgę nuteistieji kelia grėsmę visuomenei, R. Požėlas atsakė, kad „jie nuteisti už kriminalinius nusikaltimus, yra pasišalinę savavališkai iš įkalinimo vietų, tai natūralu, kad tam tikras grėsmes matome“.

Kalėjimų departamentas pranešė, kad penktadienį iš Pravieniškių pataisos namų pabėgo du nuteistieji, vykdoma jų paieška, pasitelktas ir pasieniečių sraigtasparnis.


Rašyti komentarą...
Šramas
2021-05-14 14:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur ta juadoji orchidėja, su nebaigtų aukštųjų,? kažkaip dingo iš horizonto, kaliniai kai zuikiai šokinėja, apsauginiai kortomis durniu lošia, nekokie dielyški, pan, Dobravolske
Atsakyti
-2

V
Va
2021-05-14 14:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oj tik nereikia, per 5metrua buvo, o ginklą nori naudoti, tingėjo vytis tuo viskas ir pasakyta, nes pataisos namų prižiūrėtojai tiesiog tinginiai, ne įstatymus keisti, o prižiūrėtojų darbą taisyti. Kai tingi dirbti, taip ir būna.!!!
Atsakyti
-3

Z
ZENONA
2021-05-14 14:16:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
VISI APSAUGINIAI MIEGOJO PER TVORA PESOKO KAIP KATINAS GEDA

Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų