Įspėja apie vis dažniau Lietuvoje pasitaikantį kenksmingą medų

TV3 laidoje „Svajonių sodai“ – patarimai, ką būtina žinoti apie vieną vertingiausių produktų medų. Utenos rajone įsikūrę ūkininkai Gražina ir Gediminas Skardžius teigia, kad medaus kaina šiemet turėtų kilti.

Anot G. Skardžiaus, šiemet pavasarinio medaus bus gerokai mažiau dėl išdžiūvusių laukų, todėl medaus kaina turėtų kilti.

Augalai trumpai žydėjo ir jie buvo sausi be nektaro. Pasižiūrėję į pievas nematome dobiliukų, viskas yra išdžiūvę. Jeigu palis lietaus, gali būti tik aviečių medaus, o toliau mūsų medonešis pasibaigė“, – tikina G. Skardžius.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įspėja, koks medus gali būti kenksmingas ir kaip jį atskirti

Vis dažniau į Lietuvos rinką patenka ir kenksmingas medus, kurio vis daugiau gamina ir Lietuvos ūkininkai.

VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausias veterinarijos gydytojas Jonas Stanius sako, kad ne tik iš užsienio, bet ir kai kurie Lietuvos bitininkai parduoda netinkamoje temperatūroje ir netinkamomis sąlygomis kaitintą medų. Jis turi nuodingos medžiagos – oksimetilfurfuroro, dažniausiai sukeliančio alergines reakcijas. Toks medus dažnai būna skystas, juo dažniausiai prekiaujama pavasarį, kai dar nėra šviežio medaus.

„Vartotojui reikėtų orientuotis į susidariusius gliukozės intarpus, kurie susiformuoja išpilsčius šviežią medų. Toks medus yra tikras medus ir vartotojams renkantis prekybos centruose reikėtų žiūrėti, kad ši gliukozės kristalizacija indelyje būtų matoma. Visi šie dariniai patvirtina, kad medus yra natūralus, kad jis išpilstytas sukimo metu, o ne tai, kad paskui į dideles talpas supilsčius yra šildomas“, – įspėda J. Stanius.

Daugiau patarimų žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų