Įspėja apie didėjantį pavojingos UV spinduliuotės kiekį: pasakė, kaip apsisaugoti

Vasara įsibėgėja, giedrų ir saulėtų dienų daugėja, o kartu didėja ir sveikatai pavojingos UV spinduliuotės kiekis“, – praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Tarnyba socialiniame tinkle „Facebook“ aiškina, kad Ultravioletinės Saulės spinduliuotės indeksas (UVI) – rodiklis įvertinantis UV spinduliuotės intensyvumą. UVI indekso reikšmės yra grupuojamos į kategorijas ir nurodo apsaugos nuo Saulės reikalingumo laipsnį. Kuo aukštesnės UVI indekso reikšmės yra fiksuojamos, tuo stipriau UV spinduliai sukelia neigiamą poveikį žmogaus sveikatai (ypatingai pažeidžiama oda ir akys).

„Lietuvoje UVI svyruoja intervale nuo 1 (žemas) iki 8 (labai aukštas). Aukščiausios reikšmės fiksuojamos pirmaisiais vasaros mėnesiais (birželį ir liepą), dėl didesnio Saulės aukščio (kuo jis didesnis, tuo trumpesnis spindulio kelias atmosferoje ir tuo mažiau UV absorbuojama atmosferos) bei vyraujančių plonesnių, persišviečiančių debesų, kurie sulaiko žymiai mažesnį UV spinduliuotės kiekį. Todėl labai svarbu stebėti UV spinduliuotės kiekį ir sekti šio indekso prognozes (kurios talpinamos mūsų internetinėje svetainėje) siekiant išvengti neigiamų šio elemento sukeliamų pasekmių

UVI indekso reikšmių ir apsaugos lygio skirstymas:

0-2 – UVI žemas , apsaugos lygis minimalus (gali būti skrybėlė);

3-5 – UVI vidutinis , apsauga – skrybėlė, akiniai, apsauginio kremo saulės apsaugos faktorius (SAF) ne mažiau kaip 20;

6-7 – UVI aukštas , apsauga – kas išvardyta aukščiau, o tarp 11–15 val. geriau būti pavėsyje.

8-10 – UVI labai aukštas , ekstremali apsauga, t. y. Geriau į lauką neiti“, – rašo Hidrometeorologijos tarnyba. 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų