Įsiveržę į slaptą sandėlį pareigūnai neteko amo – aptiko kai ką netikėto

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vakar, liepos 24 d., Vilniaus rajono Vaidotų gyvenvietėje, aptiko nelegalių cigarečių sandėlį. Sulaikyti trys ten cigaretes iš vilkiko krovę asmenys – du Lietuvos ir vienas Rusijos piliečiai. Dar vienas nelegalių rūkalų sandėlis aptiktas kitą dieną – patikrinus vieno iš sulaikytųjų Lietuvos piliečių nuomotą požeminį garažą.

Preliminariais duomenimis iš viso pareigūnai per dvi dienas sulaikė apie 120 tūkst. eurų vertės cigarečių. Didesnė jų dalis buvo slepiama į Rusijos Kaliningrado sritį vežtose makaronų dėžėse.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusiški makaronai slėpė kalnus baltarusiškų cigarečių kontrabandos

Turėdami informacijos, kad viename Vilniaus rajono Vaidotų gyvenvietės sandėlių galimai saugomos kontrabandinės cigaretės, muitinės kriminalistai pirmadienio vakarą patikrino minėtą pastatą.

Apie 21 val. 30 min., įsiveržę į sandėlį – angarą, MKT pareigūnai čia užklupo tris vyriškius, kurie iš neseniai atvažiavusio krovininio vilkiko „Volvo“ iškrovinėjo baltarusiškas cigaretes „Premier“. Du iš sulaikytųjų (N. T. ir V. B.) buvo Vilniaus gyventojai, vienas (vilkiko vairuotojas) – Rusijos pilietis V. K. Pareigūnų žiniomis „Volvo“ įvažiavo iš Latvijos teritorijos ir tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį turėjo gabenti rusiškų makaronų krovinį. Tačiau tik dalyje dėžių būta oficialaus ir teisėto krovinio. Likusiose, kad ir paženklintose makaronų etiketėmis, slėptos cigaretės.

Iš viso sandėlyje aptikta 24 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Premier“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – beveik 70 tūkst. eurų. Beveik antra tiek – apie 18 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių „Minsk“ ir „NZ“ muitinės kriminalistai aptiko ir antradienį, atlikę kratą vieno iš sulaikytų vilniečių nuomotame požeminiame garaže.

Visi trys vyriškiai sulaikyti dviem paroms sulaikyta ir jo transporto priemonė. Dėl bendrininkavimo ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis MKT Vilniaus skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

REKLAMA

Reikia pastebėti, kad panašų krovinį – kai cigarečių kontrabanda slėpta po tariamu makaronų kroviniu – muitinės pareigūnai sulaikė prieš mėnesį, Medininkų kelio poste. Tuomet patikrinus Rusijos piliečio vairuotą krovininį vilkiką rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad makaronų dėžėse slepiama didžiulė – beveik 200 tūkst. eurų vertės – cigarečių kontrabandos siunta.

Šįkart „makaronai“ buvo vežami jau iš Latvijos teritorijos.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų