Įsimylėjėliai keičia planus – atšaukia arba atideda vestuves

Sumaišties į gyventojų kasdienybę įnešęs ir nežinia kada pasibaigsiantis karantinas stipriai pakoregavo vestuvininkų planus – dalis jų suskubo nukelti arba visai atšaukti savo vestuves. Kai kurie specialistai atviri – tiek mažai užsakymų vasarai jie dar nėra matę.

Iki gegužės 11-osios pratęsus karantiną, tebėra draudžiami masiniai susibūrimai ir šventės.

Atsiranda ir optimistų

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė sako, kad kol kas nė vienas jos klientas neatšaukė savo vestuvių, tačiau nusprendusių jas nukelti – nemažai.

„Jau esu perkėlusi vestuvių iki liepos mėnesio vidurio, perkėlė kai kurie į rudenį – rugsėjį, spalį, perkėlė kai kurie ir į kitus metus, ypač tie, kurių vestuvės buvo planuotos didelės ir su daug žmonių iš užsienio. Jau dabar lengvėja visos sąlygos karantino, bet, jeigu ir mus visus išleistų, su tais skrydžiais neaišku, kaip bus. Tai man teko tas didesnes vestuves perkelinėti į kitus metus apsidraudžiant“, – tv3.lt pasakojo L. Vagonė.

Tiesa, ji teigia sulaukusi skundų iš kitų vestuvėse besidarbuojančių asmenų – fotografų, floristų, – kad vestuvėse, kuriose jie buvo samdomi, atšauktos.

„Man labai daug skambina kitų paslaugų tiekėjų – fotografų, filmuotojų, floristų – pilna skundų, kad yra atšaukimų. Krikštynų, pavyzdžiui, labai daug atšaukė“, – sakė vestuvių planuotoja.

Dauguma jaunųjų, kuriems šiemet teko perkelti savo vestuves, kaip teigia L. Vagonė, finansinių nuostolių nepatyrė.

„Nukeliam kitai vasarai, visiškai praktiškai vienodomis datomis perkeliam, gal vienos dienos skirtumas. Perkeliame, išsiunčiame svečiams žinutes, kad, atsižvelgiant į dabartinę situaciją, vestuvės yra perkeltos. Finansinių nuostolių jokių klientai kol kas neturi. Su viena įmone mums teko už datos laikymą sumokėti mokestį, nes jie tikisi, kad birželio mėnesį dirbs kaip viešbutis, kaip poilsio zona“, – sakė L. Vagonė.

Tiesa, dalis jos klientų nusiteikę optimistiškai ir vestuves planuoja dar šią vasarą.

„Kol kas turiu neatšauktas liepos 18 d. vestuves ir jau po jų, kurios eina. Žmonės dar laukia, žiūri, kaip čia bus, kas čia bus, ar čia keisis kažkas, ar ne, ar skrydžiai atsiras, ar ne. Turiu laukiančių“, – pasakojo vestuvių planuotoja.  

REKLAMA

Užsakymų nebeliko

Tuo metu profesionali grimerė Danguolė Kačiušienė sako, kad tokios užsakymų tuščios vasaros, kaip artėjančioji, dar niekada nematė.

„Kaip niekada. Pas mane nuo kovo mėnesio visi šeštadieniai vasaros ir rugsėjo mėnesiais buvo užpildyti nuotakomis, jų svečiais. Kažkur nuo šešių iki 10 klienčių galėdavo būti savaitgalį tikrai. Šiais metais – nė vienos!“ – tv3.lt pasakojo D. Kačiušienė.

Ji neatmeta galimybės, kad užsakymų galėjo sumažėti ir dėl padidėjusios grimerių pasiūlos, tačiau pastebi, kad daug vestuvių buvo nukeltos į rudenį.

„Daug vestuvių persikėlė į rugsėjo mėnesį. O tas, kur buvo planuotos balandį ar gegužę – visas atšaukė. O vasara tuščia. Dabar, kaip suprantu, jeigu ir bus užsakymų, tai tik tada, kai aiškės situacija, ar galima tas vestuves švęsti normaliai“, – sakė grimerė.

Tiesa, D. Kačiušienė svarsto, kad jaunieji vis tiek ras būdų atšvęsti vestuves, ypač jei planavo jas mažas.

„Nebus, aišku, taip, kad nebus visai tų vestuvių. Vis tik vienokiom ar kitokiom formom, jeigu su mažiau žmonių, žmonės vis tiek darys ir, jeigu galės, dažysis. Bet tikrai labai neaiškus laikas. Tikiu, kad, jeigu pagerės situacija, bus bandymas paskutinę minutę užsirašyti“, – kalbėjo D. Kačiušienė.


Rašyti komentarą...
.
...
2020-04-24 18:31:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
bus laiko is naujo pagalvot
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų