Iš stovyklos Rukloje pabėgo 21 migrantas

Rukloje, kur apgyvendinti nelegaliai į Lietuvą atvykę migrantai, mirė 11-os metų berniukas. Anot pabėgėlių priėmimo centro direktorės, vaikas buvo neįgalus, turėjo ne vieną ligą, o šiandien ryte jį išvežus į ligoninę, ten gyvybė ir užgeso. Valdžia neigia, kad vaiko mirtis galėjo būti susijusi su vakar vakare centre kilusiais neramumais. Nelegalams surengus eilinį protestą, tikėtina, kad tuo pačiu metu, pavyko pabėgti 21 nelegalui. Jie nerasti iki šiol.

„Šiandien paryčiais tėvas kreipėsi į mūsų darbuotoją ir indikavo, kad vaikui pablogėjusi sveikata, ir mūsų darbuotojas nedelsiant iškvietė greitąją medicinos pagalbą, kuri išvežė vaiką su tėvu į medicinos įstaigą, kur vėliau, kaip paaiškėjo, vaikas mirė“, – sako Pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė.

„Buvo pamatuota, kad pakilo temperatūra, mano žiniomis, ir vaikas buvo išvežtas į ligoninę. Mano žiniomis jam buvo teikiama visa reikalinga medicininė pagalba, taip pat šeimai buvo teikiama soc darbuotojų pagalba“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino informaciją, kad pirminė vaiko mirties priežastis – ūmus širdies ir plaučių veiklos sutrikimas.

„Šitas vaikas atvyko su tėvu į pabėgėlių priėmimo centrą rugpjūčio 6 dieną, jos buvo nedelsiant pervežtas iš pasienio pas mus, kadangi vaikas turėjo negalią, buvo gulintis, ir tėvo teigimu, šita negalia buvo pasekmė po prieš metus įvykusios traumos jo kilmės šalyje“, – sako Pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė.

Vaikas taip pat sirgo epilepsija, buvo paralyžiuotas. Dabar pabėgėlių centras Rukloje parūpino psichologinę pagalbą vaiko tėvui, rūpinasi būsimomis laidotuvėmis.

„Turime dar negalią turinčių vaikų, visiems teikiama pagalba, ir reikiama medicininė priežiūra. Specialūs poreikiai taip pat, jeigu jie nustatomi, viskas bendra tvarka individualiai kiekvienam žmogui teikiama“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Šiandien viešumoje pasirodė įvairiausių versijų, tarp jų ir pačių nelegalų, esančių Rukloje, kad vaikas mirė, nes jį neramumus malšinantys pareigūnai purtė elektrošoku. Institucijos sako, kad tai pramanai.

„Pagal pirminę mūsų turimą informaciją, tie neramumai, kurie buvo kilę, ir tas mirties atvejis, nėra susiję“, – sako Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

Ruklos pabėgėlių centre gyvena apie 400 nelegalų. Kaip sako Viešojo saugumo tarnybos vadas, vakar jie surengė eilinį protestą, reikalaudami juos paleisti į laisvę. O daliai pavyko ir pasprukti.

„Viso šiai dienai Rukloje yra pasišalinę 21 asmuo, kol kas nei vienas negrąžintas į stovyklavietę. Perskaičiavus trūksta 21, bet manoma, kad to mitingo metu vakar. Kad atkreiptų dėmesį, matyt, apsaugos, tuo metu kažkas ir pasinaudojo, pasišalino. Bet yra aplinkybių nenustatyta, tai tikrai sunku kažką patvirtinti, kuriuo metu jie  pasišalino“, – sako Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius. 

REKLAMA

Anot tarnybos vado, vakar surengtas nelegalų protestas nebuvo išskirtinis, jėgos panaudoti neteko, specialiųjų priemonių tarnyba taip pat nenaudojo. Prieš vidurnaktį situacija buvo nurimusi.

„Eiliniai, tradiciniai įvykiai, nuolatinis nepasitenkinimas gyvenimo sąlygomis, kas vyksta praktiškai kiekvienoje stovyklavietėje, praktiškai kiekvieną dieną tas darosi ,vienokiu ar kitokiu būdu išreiškia nepasitenkinimą gyvenimo sąlygomis“, – sako Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius. 

Rukloje pabėgėlių centrą saugo 7 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, jiems padeda 4 krašto apsaugos savanorių pajėgos.


Rašyti komentarą...
O
Oi
2021-09-26 19:49:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažai pabėgo...Ankstesni atbėgėliai sugebėjo autobusą nusisamdyti...
Atsakyti
-1

V
Vitas
2021-09-26 19:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokio atsakingumo turi būti tėvai , kad vaiką ligonį tampyti po visą pasaulį .
Atsakyti
-1

K
K.K
2021-09-26 20:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va taip su tokia konservatorių užsienio politiką kentesime mes visi paprasti žmogeliai,gyvens gerai Lietuvoje Lanzbergiu klanai ir jiems prijaučiantys,ne duok dieve tie pabėgėliai ką nors pabėgę dabar pripjaus ar dar ką blogo padarys gyventojams! ir duodų 100% kad kaltu neras,jug jie pabėgėliai,nelegalus migrantai,tik manau kas dabar darosi Lietuvoje yra kalti konservatoriai.....
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų