• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Numatoma perskirstyti ir naikinti ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančias institucijas, o po kelerių metų verslą kontroliuos vos 8 agentūros. Tikimasi, kad pertvarka ne tik pagerins veiklą, bet ir mokesčių mokėtojams sutaupys kelias dešimtis milijonų litų kasmet.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, verslą kontroliuojančioje srityje pilna problemų - daug kontrolierių, ne visada numatomi tinkami prioritetai, našta verslui didelė, o nauda visuomenei - abejotina, kaštai - per dideli. Vyriausybės sudarytos Saulėlydžio komisijos iniciatyva mažinti veiklos priežiūrą koordinuojančias įstaigas stringa Seime.

REKLAMA

"Šita iniciatyva susijusi su tuo, kad būtų mažiau kontroliuojančių institucijų, o tai reiškia, kad būtų geriau paskirstomi jų veiklos prioritetai ir atitinkamai resursai būtų naudojami kiek įmanoma efektyviau, mažiau apkraunant verslą", - penktadienį spaudos konferencijoje sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

R. Šimašiaus teigimu, Vyriausybė jau pritarė siūlymui, kad verslą kontroliuojančių institucijų reforma susikoncentruotų į ne daugiau kaip 10 institucijų, o šiuo metu jų yra apie 150.

Pagal teikiamą planą numatoma, kad po metų verslą kontroliuotų 8 institucijos: aplinkos, konkurencijos ir rinkos priežiūros, finansų rinkos, kultūros ir švietimo, mokesčių, muitų ir apskaitos, visuomenės ir asmens sveikatos, maisto ir žemės ūkio bei saugos. Reforma, paremta anglosaksiškųjų valstybių pavyzdžiu, bus įgyvendinama dviem etapais. Pirmojo etapo įgyvendinimo pradžia - nuo 2010-ųjų kovo 30 dienos. Jo metu visos institucijos bus sugrupuojamos į 8 grupes, kurios elgtųsi kaip vienas darinys, koordinuotų bendrus savo inspektavimo planus. Antrasis etapas prasidėtų 2011-ųjų sausio 1 dieną. Jo metu 8 grupės atskirtų ir suformuotų savo vieną inspektavimo funkciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Inspektavimo funkcija būtų koncentruojama vienoje tos grupės institucijų. Tarkime, jei grupėje priskirta 8 arba 10 institucijų, kad inspektoriai dirbtų vienoje institucijų. Taip pat dar labiau būtų koordinuojamos kitos funkcijos, tai yra teisės aktų detalizavimo, konsultavimo. Iš esmės mes pereitume prie tam tikrų agentūrų modelio - Lietuvoje vietoj daugybės institucijų liktų 8 agentūros su atitinkamu nepriklausomumo statusu, tinkamu visų funkcijų detalizavimu ir koncentravimu", - aiškino teisingumo ministras.

REKLAMA

Šį planą Vyriausybei numatoma pristatyti kitą savaitę, o nutarimu patvirtinti sausio ar vasario mėnesį. Reformai pakaktų Ministrų kabineto nutarimo.

Ūkio ministras Dainius Kreivys komentuodamas planuojamus pasikeitimus, dabartinę situaciją versle prilygino, kai 9 auklės prižiūri vieną vaiką ir šis lieka be galvos. Šiuo metu 150 verslą kontroliuojančių įstaigų dirba daugiau nei 10 tūkst. tarnautojų, 5 tūkst. inspektorių. D. Kreivys neslėpė, kad toks didelis biurokratiniame aparate dirbančių žmonių skaičius neužtikrina kontrolės kokybės ir efektyvumo, nelogiška, kad kiekvienas naujas reguliavimas turi naują instituciją, trukdo verslui dirbti, kai turėtų padėti tai daryti geriau. Be to, tai - korupcijos šaltinis.

REKLAMA

"Keliame tikslą, kad būtų mažiau tikrintojų, o visa kontrolė būtų efektyvi. Atėjo iš klasterio žmogus, patikrino, iš tos pačios grupės kitas negali eiti. Arba jie koordinuoja veiklą, kartu ateina, arba atėjo vienas, ir su ta grupe baigta", - teigė D. Kreivys.

Ūkio ministerijos skaičiavimais, pertvarka padės sutaupyti trečdalį šioms funkcijoms skiriamų valstybės lėšų, apie dviženklį milijonų skaičių. Tuo tarpu inspektorių sumažėtų apie 20 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų