• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Informacijos gavimas apie COVID-19 atvejus sutriko dėl problemų NVSC sistemoje

atnaujinta: 17.24 val.

Informacijos gavimas apie COVID-19 atvejus iš e.sveikatos sutriko dėl problemų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) informacinėje sistemoje.

Informacijos gavimas apie COVID-19 atvejus iš e.sveikatos sutriko dėl problemų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) informacinėje sistemoje.

REKLAMA

Tai BNS patvirtino NVSC atstovė Justina Petravičienė.

„Išsiaiškinta, kad techniniai trikdžiai fiksuoti mūsų informacinėje sistemoje. Šiuo metu tiekėjas problemą šalina, esame informuoti, kad artimiausiu metu sistema veiks įprastai“, – sakė ji.

J. Petravičienės teigimu, trikdžiai yra susiję su problemomis importuojant duomenis iš e.sveikatos, jie turėtų būti pašalinti per kelias valandas.

Pasak Registrų centro atstovo Mindaugo Samkaus, duomenų suformavimas e.sveikatos sistemoje vyksta sklandžiai.

„Problema dėl e.sveikatos sistemoje kaupiamų duomenų apie COVID-19 atvejus perdavimo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui yra ne Registrų centro, o duomenų gavėjo – NVSC – pusėje. Duomenų suformavimas e.sveikatos sistemoje vyksta sklandžiai. Susisiekėme su NVSC atstovais ir informavome apie jų pusėje esančias problemas“, – BNS sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau trečiadienį visuomenės sveikatos specialistai paragino gydymo įstaigas informaciją apie nustatytus naujus COVID-19 atvejus teikti telefonu.

REKLAMA

Pagal galiojančią tvarką, NVSC teigimu, gydymo įstaigos apie naujus užsikrėtusiuosius koronavirusu turi informuoti per dvi valandas žodžiu ir per 12 valandų raštu.

Be kita ko, Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė, kad trečiadienio vakarą dėl techninių priežasčių laikinai bus sustabdyta registracija į mobiliuosius patikros punktus tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Informacijos teikimas Karštąja linija 1808 vyks įprastai.

Situacija ištaisyta

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad techniniai trikdžiai, dėl kurių NVSC nepavyko importuoti duomenų apie koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekamų testų rezultatus, pašalinti. Sistema veikia įprastu režimu.

Pagal šiuo metu turimus duomenis, informaciją apie visus teigiamus COVID-19 testus NVSC specialistai yra gavę, epidemiologiniai tyrimai tęsiami. 

NVSC primena, kad pagal galiojančią tvarką gydymo įstaigos NVSC apie COVID-19 ligos atvejus turi informuoti per 2 val. žodžiu ir per 12 val. raštu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų