REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ieškoma naujo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo

Ieškoma naujo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo – Vyriausybės kanceliarija paskelbė šių pareigų konkursą.

Ieškoma naujo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo – Vyriausybės kanceliarija paskelbė šių pareigų konkursą.

REKLAMA

Kandidatai privalo turėti bent trejų metų vadovaujamo darbo patirtį, mokėti anglų, vokiečių arba prancūzų kalbą, taip pat atitikti reikalavimus, būtinus dirbti su įslaptinta informacija. 

Tarnyba nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų lapkričio, kai Vyriausybė atleido korupcija įtariamą Mantą Staškevičių. Laikinai įstaigai vadovauja direktoriaus pavaduotoja Audronė Mikalauskienė.

Seimas šiemet kovą pakeitė Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo skyrimo tvarką – jis renkamas skelbiant konkursą, pretendentams nebereikės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikacijos.

Anksčiau tarnybos vadovą žemės ūkio ministro teikimu priėmė ir atleido Vyriausybė, o jo kadencija truko ketverius metus.  

REKLAMA
REKLAMA

Vadovo skyrimo tvarką keisti siūlant nereikalauti veterinarijos gydytojo kvalifikacijos ir taip atverti kelią profesionaliems vadybininkams buvo siūloma dar 2021 metų sausį, tačiau tuo piktinosi kai kurie parlamentarai, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacija, jos nepalaikė tuometinis tarnybos direktorius Darius Remeika, turėjęs veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.   

REKLAMA

Seimas taip pat įteisino naują vyriausiojo veterinaro pareigybę. Šį pareigūną skirs tarnybos vadovas, jis bus atsakingas už veterinarijos politikos įgyvendinimą ir privalės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.  

Naujasis vadovas bus atsakingas už skaidraus valdymo procesų įgyvendinimą, daug dėmesio skirs maisto saugos ir kokybės, lietuviško maisto eksporto, gyvūnų gerovės, kovos su gyvūnų užkrečiamosiomis ligomis klausimams, bendradarbiavimo su Europos Sąjungos ir kitomis valstybėmis plėtrai, pranešė Vyriausybės Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyrius.  

Kandidatų paraiškų laukiama iki birželio 23 dienos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų