Į Zapyškį rinksis mėgėjai iš visos Lietuvos

Balandžio 26 dieną (šeštadienį) Zapyškio miestelyje (Kauno r.), šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, vyks respublikinis festivalisAitvarai Žemei ir Dangui“. Tai didžiausias tokio pobūdžio renginys šalyje.

Festivalio dėka miesteliui prigijo Lietuvos aitvarų sostinės vardas. Aitvarai ne tik puošia dangų, bet ir padeda sveikai gyventi. „Tradicinės kinų medicinos specialistai teigia, kad aitvarų skraidinimas yra geriausias ir maloniausias būdas išjudinti kaklo ir pečių juostos raumenis, pagerinti kraujotaką“, - tvirtino Zapyškio laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė ir festivalio koordinatorė Eglė Šidlauskienė.

„Malonu, kad sulaukėme vietos bendruomenės ir Kauno rajono valdžios palaikymo“, - sakė šventės sumanytoja, klubo „Lietuvos aitvarų judėjimas“ koordinatorė Giedrė Aleksandravičiūtė. Šio festivalio globėjas yra Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, dėl kurio įsteigtos taurės bus rungiamasi ir šiemet.

„Zapyškio aitvarų festivalį ypač pamėgo šeimos. Ore plazdantys įvairiaspalviai aitvarai stebina, džiugina ir priverčia pakelti akis į dangų, o Lietuvos dangus labai gražus“, - tvirtino E. Šidlauskienė.

REKLAMA

Su aitvarais visada gražiai dera muzika. Šiemet Zapyškio aitvarų festivalio svečias – dainuojamosios poezijos atlikėjas Andriaus Kulikauskas. Jis muzikuos kartu su jauna dainų autore bei atlikėja Juste Kazakevičiūte ir gitaros virtuozu Gintaru Šulinsku.

Organizatoriai šventės dalyvius vaišins koše ir šventiniu tortu. Kaip ir kasmet, kelis aktyviausius šventės dalyvius paskraidins aviatoriai. Neturintys aitvaro galės jį įsigyti arba pasigaminti vietoje veiksiančiose aitvarų dirbtuvėse.

Pirmą kartą Žemės dienai skirtas masinis aitvarų skraidinimas įvyko 1991 metais Nemuno ir Neries santakoje, vėliau renginys persikėlė į Zapyškį ir tapo tradiciniu. Respublikinį festivalį „Aitvarai Žemei ir Dangui“ organizuoja klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas“ ir Zapyškio laisvalaikio salė. Renginys n e m o k a m a s. Dalyvių registracija prasidės 11.30 val., festivalio atidarymas – 12 val.

Daugiau informacijos www.facebook.com/AitvaraiZemeiIrDangui .


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų