• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Europos Sąjungos (ES) stebėsenos misiją Gruzijoje išvyko penkių Lietuvos stebėtojų komanda - Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Sukomplektuota ir aprūpinta lietuvių komanda, kuriai Lietuvos kariuomenė suteikė šarvuotą automobilį, stebės, analizuos ir informuos apie esamą situaciją Gruzijoje, apie tai, kaip laikomasi 6 punktų susitarimo, įskaitant karinių pajėgų išvedimą, pranešė URM.

REKLAMA

Dar du Lietuvos policijos departamento atstovai dirbs misijos štabe Tbilisyje, kur prisidės renkant ir analizuojant informaciją.

Lietuvos atstovai, dalyvaujantys ES misijoje, kartu su kitų ES šalių atstovais prisidės prie ilgalaikio stabilumo visoje Gruzijoje užtikrinimo, pasitikėjimo skatinimo ir sieks sumažinti priešiškų veiksmų atsinaujinimo riziką.

REKLAMA
REKLAMA

ES stebėsenos misija Gruzijoje įsteigta rugsėjo 15 dieną. Oficialiai misija veiklą pradės spalio 1 dieną. Misijoje dirbs daugiau kaip 200 stebėtojų iš ES šalių.

Pasak pranešimo, ES diplomatinėmis pastangomis šių metų rugpjūčio 12 dieną pasiektas šešių punktų susitarimas išlieka situacijos Gruzijoje stabilizavimo pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio 12 dieną Maskvoje ir Tbilisyje apsilankęs ES pirmininkaujančios Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) pasiūlė vadinamąjį 6 principų planą, numatantį, kaip išspręsti rugpjūčio pradžioje įsiplieskusį karinį konfliktą Gruzijoje.

Gruzija ir Rusija jau daugiau nei dešimtmetį nesutaria dėl Gruzijai priklausančių separatistinių teritorijų - Pietų Osetijos ir Abchazijos - kontrolės. Rusija taip pat priešinasi Gruzijos siekiui tapti NATO nare. Šis konfliktas kulminaciją pasiekė rugpjūčio pradžioje, kai Pietų Osetijoje prasidėjo kariniai veiksmai, kurie netrukus apėmė ir kitus Gruzijos regionus. Pietų Osetija ir Abchazija pasiskelbė nepriklausomomis, tačiau jų nepriklausomybę pripažino tik Rusija ir Nikaragva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų