Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kol kas nesiima komentuoti teisės ekspertų išvadų dėl europarlamentaro, Tvarkos ir teisingumo lyderio Rolando Pakso politinės ateities.
„Mes dar negavome Seime tų pasiūlymų", - ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Degutienė.
Seimo vadovė pažadėjo žurnalistams komentuoti išvadas tik su jomis susipažinusi.
„Kadangi darbo grupė sudaryta Vyriausybės, natūralu, kad ji savo darbą pristatė Vyriausybei. O kokia redakcija arba kokie siūlymai atkeliaus į Seimą, tai tada aš pakomentuosiu, kai juos matysiu", - sakė I. Degutienė.
Teisės ekspertai siūlo tris Konstitucijos keitimo alternatyvas dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo byloje "Paksas prieš Lietuvą" vykdymo. Viena jų siūloma neleisti priesaiką sulaužiusiam asmeniui kandidatuoti į Seimą 10 metų, kita alternatyva siūloma tokiam asmeniui neleisti siekti Prezidento posto, trečioji alternatyva yra griežčiausia - ja siūloma drausti eiti visas pareigas, kurios susijusios su konstitucinės priesaikos davimu, ir leisti būti renkamu Seimo nariu ne anksčiau nei po 10 metų.
Vyriausybė darbo grupės išvadas svarstys artimiausiu metu.
Kaip ELTA jau skelbė, 56-ąjį Pagrindinio šalies įstatymo straipsnį išaiškinęs Konstitucinis Teismas teigė, kad asmenys, kurie buvo sulaužę priesaiką ir šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir dėl to atleisti iš pareigų, negali vėl eiti pareigų, susijusių su priesaikos tautai davimu. Pagrindinė problema, kurią įžvelgė EŽTT - ta, kad apribojimui nėra numatytas terminas, jis taikomas iki "gyvos galvos".
ELTA primena, kad R. Paksas, balsuojant Seime, buvo nušalintas 2004 metų balandžio 6 dieną. Jeigu bus pritarta, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų už priesaikos sulaužymą arba šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, Seimo nario pareigas galėtų eiti tik po 10 metų, R. Paksas dar negalės dalyvauti artimiausiuose Seimo rinkimuose, kurie vyks 2012-aisiais.