naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės partijos atstovė, vargonininkė ir nevyriausybinės organizacijos „Sonantem“ vadovė Ausma Sakalauskaitė socialiniame tinkle pasidalino, kad rinkimų dieną patyrė du neapykantos išpuolius. Pasirodžius rinkiminiam vaizdo klipui, kuriame ji pasakoja apie save, neslepia savo seksualinės orientacijos, kunigas pasakė, kad ji bažnyčioje nebereikalinga kaip vargonininkė ir buvo atleista. Kunigas teigė, kad bažnyčios darbuotojams yra aukštesnė kartelė.

Laisvės partijos atstovė, vargonininkė ir nevyriausybinės organizacijos „Sonantem“ vadovė Ausma Sakalauskaitė socialiniame tinkle pasidalino, kad rinkimų dieną patyrė du neapykantos išpuolius. Pasirodžius rinkiminiam vaizdo klipui, kuriame ji pasakoja apie save, neslepia savo seksualinės orientacijos, kunigas pasakė, kad ji bažnyčioje nebereikalinga kaip vargonininkė ir buvo atleista. Kunigas teigė, kad bažnyčios darbuotojams yra aukštesnė kartelė.

REKLAMA

Patyrė du išpuolius

Į Seimą kandidatuojanti A. Sakalauskaitė savo feisbuko paskyroje prisiminė, kaip prieš du metus su Nepatogus Kinas/Inconvenient Films apvažiavo 5 miestus su dokumentiniu filmu ir diskusijomis apie diskriminaciją darbe.

„Šiomis savaitėmis gavau didelę dozę neapykantos įvairiomis formomis. Ar tikrai dėl video? Ar tikrai dėl to, kad esu tikinti ar dėl to kas esu?

REKLAMA

Atsakymas paprastas ir stulbina – daug žmonių nešiojasi nepagrįstas baimes ir neapykantą, net tada, kai dangstosi Šventais Raštais ar ,,tradicijomis”. Ir tai paliečia ne tik mane, bet ir mano artimą aplinką“.

REKLAMA

Prieš savaitę, rinkimų dieną turėjau du išpuolius ir du kartus kviečiau policiją. Dienos metu, per choro repeticiją į Sinagogą įsiveržė neblaivūs jaunuoliai. Parėkalojo: ,,Sveika Marija malonės pilnoji” ir išėjo“, – pasidalino moteris.

Pasak jos, juokinga niekam nebuvo.

„Nors pagalvoju, kad faina jog maldų tekstus atsimena. Vėliau prasiėjo kumščiais per organizacijos langus vėlai vakare, rėkdami, kai buvome viduje. Vėlgi, smagu nebuvo. Bet stiklai liko vietoj, tai čia prie tų gerų žinių, kad stiklinti naujai langų nereikėjo.

REKLAMA

Ačiū policijos pareigūnas, kurie turi kantrybės ginti, saugoti, padėti. Bet ir patys sako, kad įrankių, kurie veiktų panašaus pobūdžio veikėjus nedaug“ , – skelbė moteris.

„Daug piktų liežuvių užatakavo kunigą“

Anot jos, sekmadienis yra ta Šventa diena, kai mielai grotų Mišiose.

„Spėkit kodėl negroju? Nes daug piktų liežuvių užatakavo kunigą. Ne vietinių. O tų, kurie toli, bet galvoja, kad yra Dievai.

Na finale noriu dėkoti Nepatogaus kino festivaliui ir kitiems filmų, meno kūrėjams, kurie kalbėdami menu šviečia.

REKLAMA
REKLAMA

Mokytojams, kurie mato visas spalvas, vaikus ir nepalieka nieko paraštėse. Draugams ir kolegoms su kuriais saugu. Savo šeimai, kuri yra didžiausias mano ramstis“, – pasidalino moteris.

„Prabilau, kad bažnyčioje yra LGBT žmonių, o bažnyčia visada tai neigė“

Kaip tv3.lt teigė A. Sakalauskaitė, po vaizdo klipo kunigas sulaukė labai daug skambučių iš įvairių Lietuvos miestų, žmonės pradėjo daryti jam spaudimą, kaltino jį, kad leidžia dirbti ir groti bažnyčioje, todėl paprašė daugiau nebegroti, atleido ją.

REKLAMA

„Mano pasisakymas už partnerystės įteisinimą – tai nėra kėsinimasis į Biblijos pataisymą. Kalbame apie valstybės įstatymų ir santykių reguliavimą. Čia tik naudojasi pretekstu, kad neva aš einu prieš bažnyčios mokymą – jokiu būdu. Manęs paprašė groti vargonais ir aš tą dariau, viskas buvo gerai“, – sakė A. Sakalauskaitė ir pažymėjo, kad anksčiau nebuvo jokių problemų.

Pasak jos, bažnyčioje taip pat yra dvi pusės ir daug politikos.

„Joje yra labai daug politikos ir viso kito. Man atrodo, kad ėjimas šiuo keliu, duodant bažnyčios poziciją ir interviu – tai paskutinis bandymas pagąsdinti ne mane, nes aš jau nebedirbu.

REKLAMA

Šita žinutė yra kitiems LGBT žmonės, esantiems bažnyčioje. Aš prabilau, kad bažnyčioje yra LGBT žmonių, o bažnyčia visada tai neigė. Pasakiau, kad lesbietė gali būti tikinti, lygia taip pat – gėjus gali būti tikintis“, – teigė A. Sakalauskaitė.

Pasak jos, homofobiški kunigai sunkiai nori keistis: „Nori išlaikyti įtaką, o bauginimas yra tas būdas turėti įtaką“.

Klebonas: „Bažnyčios darbuotojams yra aukštesnė kartelė“

Šventežerio parapijos klebonas kun. Egidijus Juravičius tv3.lt teigė, kad jis pats nusprendė, kad A. Sakalauskaitė vargonininke nebedirbs ir neketina priimti atgal.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasiimkime Katekizmą ir pasiskaitykime.

Bažnyčios tradicija, pasiremdama Šventuoju Raštu, kuris homoseksualizmą laiko dideliu iškrypimu, visada skelbė, kad homoseksualūs veiksmai paties savo prigimtimi yra netvarkingi, taigi laiko dideliu iškrypimu.

Tiesiai šviesiai parašyta. Ir dabar ji nori tą iškrypimą nešti į Seimą ir įteisinti įstatymiškai – susituokti su partnere. Tai jokiu būdu negaliu.

Neužtenka, kad esi katalikų bažnyčioje, bet katalikas turi ir gyventi pagal katalikų bažnyčios mokymą“, – sakė kunigas.

REKLAMA

Klebonas sako, kad žmonės kreipėsi į jį.

„Žmonės sako: „nu klebone, ir nusigyvenom. {...} bažnyčios darbuotojams yra aukštesnė kartelė“, – sakė kunigas.

Pasak klebono, po socialinėje erdvėje pasklidusio A. Sakalauskaitės posto, jis sulaukė tik teigiamų komentarų.

Armonaitė: „Kai bandai būti šventesnis už popiežių“

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė taip pat išsakė savo poziciją feisbuke. Ji teigė, kad bažnyčia Laisvės partijai niekada nebuvo ir nebus taikinys.

REKLAMA

„Bažnyčia Laisvės partijai niekada nebuvo ir nebus taikinys. Tai bendruomenė, kuri telkia, vienas kitą palaiko, suteikia ramybę, padeda tiems, kuriems to reikia. Sąžinės laisvė yra svarbi vertybė, kurią reikia saugoti.

Tačiau dalies Katalikų Bažnyčios atstovų reakcija į Laisvės partiją, jos gerą pasirodymą rinkimuose ir idėjas, nuvilia. Šiandien bernardinai.lt mačiau tekstą apie tai, kaip tikintieji neva tai dabar turės nepritarti mūsų "destrukcinėms idėjoms", bet ir sugebėti "neprarasti meilės siūlančiam jas žmogui". Kaip tai bus nelengva užduotis. Koks užsidarymas ir atmetimas! Suprask, kad tarp Laisvės partijos rinkėjų, narių ir lyderių nėra tikinčiųjų, kad tikintieji negali mąstyti liberaliai ir globaliai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien pasirodė taip pat dar viena labai liūdna naujiena. Mūsų vienmandatininkė iš Kalvarijos Ausma Sakaluskaitė, kuri neslepia savo homoseksualumo, ir iki šiol sėkmingai grojo vargonais Šventežerio bažnyčios mišiose, yra klebono nebepageidaujama. Toks sprendimas priimtas po jos rinkiminio video klipo. Kitaip tariant, žmogui dėl jo asmeninio gyvenimo ir politinių pažiūrų nebeatsirado vietos bendruomenėje, kuri pati iš savęs turėtų skelbti atvirumą.

Ir didžiausias paradoksas yra tas, kad šiandien didžiojoje pasaulio žiniasklaidoje skamba Popiežiaus Pranciškaus požiūris, kad tos pačios lyties poros turi turėti galimybę sudaryti partnerystę.

REKLAMA

Akimirka, kai bandai būti šventesnis už popiežių ir užveri duris kitokiam. Ir teikia vilties gal tik tai, kad ir Bažnyčioje yra žmonių, norinčių įsiklausyti į Popiežių, keisti ją ir atverti visiems“, – pasidalino A. Armonaitė.

Popiežius Pranciškus pritarė gėjų civilinei partnerystei

Primename, kad popiežius Pranciškus pareiškė remiantis tos pačios lyties civilinę partnerystę. Dokumentiniame filme „Francesco“ išsakytos mintys yra pirmas toks pritarimas gėjų santykių įteisinimui iš katalikų popiežiaus lūpų.

REKLAMA

„Homoseksualūs žmonės turi teisę būti šeimoje. Jie yra Dievo vaikai, – cituojamas jis viename iš interviu filmui. – Ką mes turime turėti tai yra civilinės partnerystės įstatymas; tokiu būdu jie būtų teisiškai apsaugoti. Aš už tai pasisakau“. 

Anksčiau, eidamas arkivyskupo pareigas Buenos Airėse, popiežius Pranciškus pritarė civilinei gėjų porų partnerystei. Tačiau jis niekada anksčiau nebuvo išsakęs to jau būdamas Katalikų bažnyčios popiežiumi, rašoma naujienų agentūros AFP pranešime.

Dokumentinio filmo autorius Evgeny Afineevsky yra žinomas savo ryšiais Vatikane, asmeniškai gerai pažįsta popiežių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų