Gydytojai įspėja dėl gripo – susirūpinkite, jei pasirodė toks šlapimas

Net jei įprasta, kad gripas šalį aplanko kiekvieną šaltąjį sezoną, neretai ši liga gali būti labai klastinga ir kaip reikiant „išderinti“ visą organizmą. Viena dažniausių žinoma šios virusinės ligos komplikacijų – plaučių uždegimas, taip pat – širdies pažeidimai. Tačiau ne mažiau gripo virusas pavojingas ir dar vienam organui – inkstams.

VUL Santaros klinikų Nefrologijos centro vadovas prof. Marius Miglinas primena, kad gripas yra plačiai paplitusi ūmi kvėpavimo takų liga išsiskirianti iš kitų respiracinių infekcijų sukeliamomis ypač pavojingomis komplikacijomis.

„Inkstus paveikiančių komplikacijų pasitaiko sąlyginai retai, tačiau gripas gali reikšmingai pabloginti jau sergančiųjų lėtinėmis inkstų ligomis sveikatą. Todėl labai svarbu yra imtis profilaktinių veiksmų, apsaugančių nuo šios infekcijos", – įspėjo gydytojas.

Jo aiškinimu, gripo komplikacijos dažnesnės ir sunkesnės vyresniems nei 65 metų pacientams, kūdikiams ir vaikams, asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, plaučių, inkstų ligomis, cukriniu diabetu, nutukusiems, imunosupresuotiems pacientams.

Paprašytas paaiškinti, kaip konkrečiai gripas gali pakenkti inkstų darbui, profesorius sakė, kad tiesiogiai gripo virusai inkstų neveikia. 

„Inkstų pažeidimas pasireiškia dėl bendro ligos poveikio organizmui. Susirgus gripu pakyla temperatūra, krečia šaltis, prakaituojama, organizmas netenka skysčių, vystosi dehidratacija. Dėl nepakankamo skysčių kiekio kraujagyslėse sumažėja inkstų gaminamo šlapimo, inkstų veikla nuslopinama, gali išsivystyti ūminis inkstų pažeidimas.

Dažniausiai tai įvyksta, kai gripas komplikuojasi bakterine infekcija ir išsivysto dauginis organų disfunkcijos sindromas. Kartais gripo infekcija gali sukelti retus sindromus, kurių atveju tiesiogiai pažeidžiami ir inkstai", – pasakojo M. Miglinas,

Kas įspėja apie galimas komplikacijas?

Pasiteiravus, kokie simptomai leistų įspėti, kad sergant gripu jau prasidėjo kažkokios komplikacijos, pažeidžiančios inkstus, profesorius atkreipė dėmesį į keletą dalykų.

REKLAMA

„Susirūpinti reikėtų, jei priklausote anksčiau išvardintoms rizikos grupėms. Taip pat reiktų pagalvoti apie galimas inkstų komplikacijas jei liga užsitęsia, pradeda mažėti šlapimo, pakinta šlapimo spalva, kvapas, jis tampa drumstas, putotas. Šie požymiai tai gali reikšti apie prisidėjusią bakterinę infekciją šlapimo takuose ir atsirandantį inkstų pažeidimą. Tokiu atveju svarbu laiku pasirodyti gydytojui, kad būtų skirtas savalaikis gydymas", – patarė gydytojas.

Paklaustas, ar dažnai susirgusius užklumpa tokios komplikacijos, M. Miglinas įvardijo vieną svarbiausių tai nulemiančių veiksnių.

„Jei žmogus prieš susergant gripu neturi lėtinės inkstų ligos ir nepriklauso anksčiau išvardintoms rizikos grupėms inkstų komplikacijos yra retos.

Tačiau jei žmogus jau serga lėtine inkstų liga, tikimybė, kad inkstų veikla po gripo bus blogesnė yra ženkli, blogiausiu atveju gali prireikti taikyti pakaitinę inkstų terapiją – dializes. Dėl šios priežastis pacientai, sergantys lėtine inkstų liga, priskiriami prie rizikos grupės ir jie vakcinuojami nemokamai“, – aiškino gydytojas nefrologas.

Portalas tv3.lt primeną rašęs, kad itin atidiems reikėtų būti ir jau prasirgus gripu. 

„Yra įrodyta, gripo ar kitų virusinių infekcijų metu stipriai, net penkis šešis kartus padidėja rizika susirgti miokardo infarktu. Tiek infekcijos metu, tiek ir dvi savaites po, net iki mėnesio jau persirgus liga", – sakė VUL Santaros klinikų Kardiologijos skubios pagalbos poskyrio gydytojas kardiologas Rokas Šerpytis.


Rašyti komentarą...
o
o
2020-03-07 10:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip valyti su ta ricina ...ir kodel butent ricina?
Atsakyti
0

J
Jolanta
2020-03-07 10:20:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėtų pirmiausia noseryklę gerai su ricina išsivalyti,su ja išeina visi nosyje esantys negerumai,nosis tada bus kaip pas kūdikį...bakterijos ir virusai nepuls,o tai kad išsivalytum trunka ilgai,net knarkti nustoja žmonės,nes išsivales laisvai jautiesi...ir bronchai nespazmuoja,kotolapsinio šoko nelieka,tas pats ir su korono virusiuku,gavę alergenų organizmas pradeda stresuoti,kovoti,gaunasi ir temperatūra,ir dusimas,traukuliai ...mirtis,o kam to reikia,prašau medikų atkreipti dėmesį,kad korono virusas sukelia šoką,alergenam
Atsakyti
0

?
?
2020-03-07 10:31:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel gazdinat ??? Gal jau uzteks tu gazdinimu ?!?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų