Grybauskaitės ir Skvernelio karas: kandidate į ministrus pasinaudota „pačia bjauriausia forma“

„Šaltasis karas“ – taip premjeras Saulius Skvernelis apibūdina savo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės santykius. Prezidentei dar kartą atmetus S. Skvernelio siūlomą kandidatą į ministrus, premjeras pasipiktino, kad ministro nebeieškos išvis. Kol šalies vadovai plūstasi, politologai atkreipia dėmesį, jog ginčus dėl ministrų S. Skvernelis išnaudoja prezidento rinkimams.

59

Antradienį prezidentė D. Grybauskaitė atsisakė socdarbietę Irmą Gudžiūnaitė skirti aplinkos ministre, nes šiai trūksta „reikiamos dalykinės patirties ir [ji] susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos“.

(59 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šalies bėdos paliko žymę veide: pamatykite, kaip pasikeitė Grybauskaitė

Rietenos tarp šalies vadovų

Šiuo metu teisingumo viceministrės pareigas einančios I. Gudžiūnaitės kandidatūrą premjeras S. Skvernelis pasiūlė praėjusią savaitę.

Į kandidatės atmetimą S. Skvernelis sureagavo „Facebook“ pareikšdamas, kad „su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma“. Premjeras rašė šį sprendimą suprantantis kaip prezidentės norą „destabilizuoti Vyriausybės darbą, įkalti pleištą tarp koalicijos partnerių ir darsyk mesti abejonių šešėlį“.

„Aiškiai matau ir artėjančių rinkimų kontekstą, matau, kiek iš tiesų verti prezidentės pažadai į juos nesikišti bei nepalaikyti nei vieno kandidato. Prezidentės kritika dėl Vyriausybės vidaus ir užsienio politikos pastarosiomis savaitėmis tapo itin aštri, virstanti konkrečiais ir destruktyviais veiksmais. Neabejoju, ateityje tai matysime dar dažniau“, – „Facebook“ rašė premjeras.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Premjeras Saulius Skvernelis

Ruošiasi rinkimams

Vytauto Didžiojo universiteto docentas politologas Bernaras Ivanovas mano, kad S. Skvernelis ne tiek įsižeidė dėl atmestos kandidatės, kiek ruošiasi prezidento rinkimams ir taip bando plėsti savo elektoratą.

„Kas iš esmės mūsų valdančiųjų rinkėjas – vidutinis statistinis Širvintų rinkėjas, kuris galvoja, kad vietinė valdžia jam pensiją moką, kad R. Karbauskis duonos kąsnį iš savo burnos paima ir išdalina alkstantiems. Šitoje istorijoje, žinoma, kad Grybauskaitė ir kai kurie kandidatai į prezidentus jiems atrodo labai svetimi. Nežinau, ar šitoje istorijoje pati kandidatė suprato, kad ja pasinaudojo pačia bjauriausia forma“, – tv3.lt kalbėjo B. Ivanovas.

REKLAMA

Politologui antrina ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Saulius Spurga, teigiantis, kad S. Skvernelio kaltinimai D. Grybauskaitei yra neargumentuoti, juoba, kad būtent prezidentė turi tarti paskutinį žodį skiriant ministrus.

„S. Skvernelio teiginiai, kad prezidentė sistemingai kenkia Vyriausybei, kad proteguoja savo žmones, kad žlugdo sumanymus ir veda rinkimų kampaniją, tai, žinote, gal taip, gal ne. Tai yra tikrai žodžiai be argumentų. Ir kas tuos žodžius sako, kas veda rinkimų kampaniją? S. Skvernelis“, – tv3.lt sakė S. Spurga.

Ministro nesulauksime

Nors S. Skvernelis gana karštai pareiškė, kad su šia prezidente ministro kandidatūros suderinti nebepavyks, politologai nemano, kad tai blefas. B. Ivanovo teigimu, aplinkos ministro neturėsim iki pat D. Grybauskaitė perduos savo įgaliojimus naujajam prezidentui.

„Žinoma, kad neturėsime. Manau, kad toks sumanymas buvo nuo pat pradžių. Ar turi jie tą ministrą, ar neturi, dėl manęs, jie arklį galėtų pastatyti į ministrus, jei pažiūrėti iš esmės, ministrai šioje Vyriausybėje nėra savarankiški, jie nuolat spaudžiami iš Kultūros komiteto“, – tvirtino B. Ivanovas.

Jo manymu, valdantiesiems ministrą rasti būtų nesunku, tačiau žymiai palankiau ministro neturėti.

„Nes kai nėra ministro, ypač tokioje srityje, nėra kam primesti atsakomybės, daržas be šeimininko – daryk, ką nori. Manau, yra tam tikras interesas, kuris įgyvendinamas dar pažaidžiant prieš rinkimus, taip bandant ponui Skverneliui krauti politinį kapitalą“, – svarstė pašnekovas.

Kad aplinkos ministro neturėsime iki pat liepos, mano ir S. Spurga, pažymintis, jog prezidentė dabar tikrai nespaus premjero priimti sprendimo.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2019-02-06 15:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei Lietuvos garbė, nei Lietuvoje gyvenantys žmonės mažai kam rūpi. Patys aukščiausi vadovai su savo ambicijomis, nesutarimais gal negalvojate, kaip Lietuva atrodys pasaulyje?
Atsakyti
-3

J
Js
2019-02-06 15:51:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila Lietuvos jei sitas su peledos snukiu apsisikes mentas bus prezidentas! AsmenysTik su protine negale uz ji balsuos! Atsibuskit Lietuviai ka jus renkat! Gera ziuret
Atsakyti
-9

p
pasakysiu
2019-02-06 16:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei vienam iš jų mes nesame įdomūs, riejasi už savo reitingus. Beitku ir matyti tuos veidus.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų