Gretos Kildišienės likimas – komisijos rankose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį svarstys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Gretos Kildišienės prašymą naikinti jos Seimo nario mandatą, taip pat planuojama apsispręsti dėl naujų rinkimų Anykščių-Panevėžio apygardoje datos.

„Seimo narys, kuris nori atsisakyti mandato, turi VRK posėdyje perskaityti pareiškimą ir patvirtinti savo valią, tuomet VRK priima atitinkamą sprendimą“, – žurnalistams anksčiau sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Pasak jo, Seimo narės įgaliojimai tikriausiai bus nutraukti nuo ketvirtadienio.

VRK vadovo teigimu, nauji Seimo rinkimai Anykščių - Panevėžio apygardoje galėtų vykti balandžio 23 dieną kartu su merų rinkimais Jonavoje bei Šakiuose, taip būtų sutaupyta lėšų. Pirmininko teigimu, Seimo rinkimų kaina vienoje apygardoje galėtų siekti apie pusę milijono eurų, tačiau rengiant kartu su kitais rinkimais ji gerokai sumažėtų.

„Vienoje apygardoje surengti rinkimus kainuoja netoli pusės milijono eurų, bet jei prisideda kitos apygardos, kaina dėl to stipriai mažėja. Aš neturiu dabar sąmatos, bet per visas tris apygardas turėtų apie 700 tūkst. eurų kainuoti“, – sakė Z.Vaigauskas.

G.Kildišienė atsisako mandato paaiškėjus, kad ji nuo partijos bendražygių nuslėpė prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas nutrauktas, atlyginus žalą.

„Neįvertinau galimų savo jaunystės klaidų įtakos situacijai, kuomet pati tapsiu Seimo nare, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – valdančiąja partija. Nesu teista, bet suprantu, jog paviešinti faktai kenkia Seimo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kuri siekia sąžiningumo, skaidrumo ir atvirumo principų įgyvendinimo Lietuvoje, reputacijai“, – penktadienį paskelbtame pareiškime dėl pasitraukimo sakė G.Kildišienė.

G.Kildišienė anksčiau tą savaitę atsidūrė dėmesio centre dėl jos motinos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“. Šiuo automobiliu naudojosi ir Seimo narė. Be to, didžiulio atgarsio sulaukė ir kiti kilę klausimai dėl parlamentarės išsilavinimo, dėl praeityje vykusio teisėsaugos tyrimo jos atžvilgiu.

G.Kildišienė į Seimą išrinkta Anykščių - Panevėžio vienmandatėje rinkimų apygardoje, tad čia turės būti rengiami nauji Seimo nario rinkimai. Jie turi įvykti ne vėliau kaip per pusmetį, kai atsilaisvins vieta parlamente.


Rašyti komentarą...
P
Pikasas
2017-01-24 08:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vidinė politinė įtampa Seime ir kitose valdžios institucijose didžiulė. Ji iššaukia moralinės kartelės kilimą į didesnį aukštį. Nors Teismas yra Konstitucijos nuostata išskirtinis ir atsiskyręs, tačiau ir iki jo gali kylanti banga priartėti. Dabar mes bandome prisiminti vieno ar kito politiko ar valdininko praeities atvejį, keliame jiems nemalonius klausimus bet tai gali būti tik pradžia. Kol aukštuose teisminiuose postuose vis dar dirba sovietmečio laikotarpio teisėjai ir prokurorai, tol tikėtis šioje srityje didesnės pažangos sudėtinga. G.Kildišienės atvejis atskleidė visumos suvokimo trukdžius. Kai sutriuškinamas pėstininkas, o pasislėpęs už figūrų karalius ir toliau jaučiasi saugus, tai tokia situacija dažna ant šachmatų lentos. Kai rusiškose šaškėse pėstininkas įviliojamas į damas tam, kad jį tuoj "nukalti" progai pasitaikius, tai tokia situacija gyvenime nėra visai morali. Eilėje komentarų G.Kildišienės pavarde paminėjau tik kelis kartus kontekste su jos aplinka. Visuomenė jautė, kas už tą istoriją turi prisiimti atsakomybę, bet Seimo Kultūros komiteto pirmininkas R.Karbauskis yra svarbi politinė figūra ir jos taip lengvai nuo politinės lentos nenustumsi. Naujos valdžios viršūnėje kol kas padoriai jaučiasi Seimo pirmininkas, kiek sudėtingiau Vyriausybės premjerui. Tuo metu R.Karbauskis iššaukia vis daugiau klausimų bei abejonių. Manau, kad jo politinis laikas gali išsekti anksčiau, negu jis pats įsivaizduoja. Matysim.Atsakyti
0

A
Anykštėnas
2017-01-24 10:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia mergina taškysis LIAUDIES pinigaisrengdama naujus rinkimus.
Tegu susimoka - arba Karbauskis..
Pyst - pabuvo - nepatiko Karbauskiui, o mes turime mokėti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų