Greitai JAV kariai Lietuvoje jausis kaip namuose

Lietuva imasi stiprinti ryšius su Jungtinėmis Valstijomis gynybos srityje - šalys rengiasi pasirašyti pirmą susitarimą dėl bendradarbiavimo.

8

Šis susitarimas detaliau apibrėš amerikiečių pajėgų statusą Lietuvoje, nerimaujančioje dėl Rusijos agresijos grėsmės.

„Šiuo susitarimu JAV įtvirtina ir dar kartą patvirtina savo gynybinius įsipareigojimus Lietuvai, o Lietuva savo ruožtu suteikia visas reikiamas sąlygas šių įsipareigojimų vykdymui“, - teigiama Krašto apsaugos ministerijos BNS pateiktame atsakyme.

„Šis susitarimas supaprastins procedūras ir palengvins JAV karių ir ginkluotosioms pajėgoms priskirtų asmenų atvykimą ir buvimą Lietuvoje, palengvins bendrų pratybų ir projektų vykdymą“, - teigia ministerija.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į Ruklą atvyko ir naujosios JAV karių pamainos kovinė technika

JAV karių laukia lengvatos

Be kitų dalykų, paviešintame susitarimo projekte matyti ir mokesčių lengvatos amerikiečių kariams. Pavyzdžiui, JAV karinėms pajėgoms ar jų vardu įsigyjant turto nebūtų taikomas pridėtinės vertės mokestis, pardavimo, naudojimo ar akcizo mokesčiai.

Be to, Lietuva planuoja atsisakyti jai priklausančios pirminės teisės vykdyti baudžiamąją jurisdikciją amerikiečių kariams. Visgi šalis pasilieka galimybę susigrąžinti šią teisę ypatingais atvejais.

REKLAMA

Kelionei į Ameriką stiprinti tarpparlamentinių ryšių ruošiasi ir Lietuvos Seimo nariai. Susitikti su JAV Kongreso, Senato ir Atstovų Rūmų aukštais pareigūnais šią savaitę išvyks Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, parlamentarai Žygimantas Pavilionis, Mindaugas Puidokas ir Emanuelis Zingeris.

Pasak G.Kirkilo, delegacija taip pat rengiasi susitikimams su išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo aplinka.

„Susitiksime ir su senais bičiuliais, ir su naujais lyderiais. Iki šiol deriname ir su išrinktojo prezidento komanda, patarėjais“, - BNS sakė G.Kirkilas.

Susitikimai dažnės

Kitą savaitę Amerikoje taip pat vyks NATO Parlamentinės Asamblėjos, Jungtinių Amerikos Valstijų Atlanto Tarybos ir Nacionalinio gynybos universiteto rengiamas transatlantinis parlamentarų forumas, kuriame dalyvaus parlamentarė Rasa Juknevičienė.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2016-12-01 20:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku. Neimkime mokesčių, neteiskime. Kad tik būtų pas mus ir nenorėtų išvykti. Dar mergų parūpinkime. Čia kaip su darbuotojais iš Ukrainos: alga dviguba nei lietuviui, butas nemokamai, tris dienas gėrę ir darbe nebuvę ne tik neišmetami, bet dar grynais šefas iš kišenės po šimtinę išmeta! Užtai, kad visi visur žmonės, išskyrus lietuvius. Tie tai nieko verti vergai. Maniau, ti įmonėje šitaip, o pasirodo tai daroma valstybiniu mastu. Juk už viską ubagai sumokės pigiai dirbdami ir daug mokesčių mokėdami. Nuostabu. Jaučiuosi kaip durnyne, o ne Lietuvoje.
Atsakyti
-5

N
Nu taip
2016-12-01 19:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
panasiai buvo su rusu armija atejo ir pasijuto kaip namie o dabar dar vieni nori ...
Atsakyti
-3

a
aigi
2016-12-01 21:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisu kas cia darosi,,,ka seimo kiaules daro
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų