Gražus gestas sukėlė diskusijas: abejoja, ar saugu dovanoti gėles mokytojams

Pirmąją mokslo metų dieną klasės vėl prisipildė mokinių. Jie, kaip įprastai, į šventę atvyko nešini gėlėmis mokytojams. Tačiau toks gražus gestas sukėlė diskusijų: pasigirdo nuomonių, kad siaučiant koronaviruso pandemijai, dovanoti gėles mokytojams gali būti nesaugu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas socialinio tinklo paskyroje pasidalijo pranešimu, kuriame paaiškino, ar mokytojai gali užsikrėsti nuo mokinių dovanojamų gėlių. 

„Mokslininkai sutaria, kad COVID-19 ligą sukeliantys virusai ant paviršių - nėra pagrindinis šios ligos plitimo būdas. NEBUVO UŽFIKSUOTA NĖ VIENO ATVEJO, kai akivaizdžiai užsikrėsta tik nuo paviršių“, – rašoma S. Čaplinsko žinutėje. 

Ragina neskleisti panikos

S. Čaplinskas teigiamai vertina žmonių susirūpinimą rankų higiena ir paviršių švara. Tačiau diskusijas apie galimybę užsikrėsti nuo gėlių paviršiaus vadina panikos skleidimu. 

„Baimė, kad galime užsikrėsti ant paviršių esančiais koronavirusais, privertė labiau rūpintis rankų higiena ir paviršių švara. Tyrimai rodo, kad paviršiai aplink užsikrėtusius žmones gali būti užteršti virusais, kurie gali gyvuoti tam tikrą laiką.

Todėl valydami paviršius ir tinkamai laikydamiesi rankų higienos, pavojų sumažiname. Tai gerai. Bet perdėtas panikos skleidimas yra labai blogai. Gąsdinti mokytojus, kad galima užsikrėsti nuo rugsėjo 1 - ąją mokinių dovanojamų gėlių, manau, TAI JAU PER DAUG!“, – mintimis dalijasi S. Čaplinskas. 

Nuo gėlių užsikrėsti negali

ULAC vadovas akcentuoja, kad tikimybė užsikrėsti koronavirusu priklauso nuo virusio kiekio, o ant mokinių dovanojamų gėlių jis nėra didelis. 

„Atkreipiu dėmesį, kad susirgsite ar ne, susidūrę su virusu, priklauso nuo virusų kiekio, kuris pateks į jūsų organizmą. Kai kurių mikrobų, pvz., tymų, užkrečiamoji dozė, galinti sukelti ligą, yra labai maža, todėl tymai plinta žaibiškai.

REKLAMA

Kokio mažiausio koronavirusų kiekio reikia, kad žmogus susirgtų COVID-19 liga, dar nežinoma, bet panašu, kad tai bus daug didesnis kiekis nei gali būti ant moksleivių dovanojamų gėlių...“, – žinutėje rašo S. Čaplinskas. 

 

Primename, kad naujienų portalas tv3.lt jau rašė apie mokyklą, kurioje dėl mokytojų saugumo buvo prašoma rugsėjo 1-ąją nenešti gėlių. Daugiau apie tai paskaityti galite paspaudę šią nuorodą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų