• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gitanas Nausėda kalbėsis su NATO šalių lyderiais

 NATO penktadienį rengia virtualų viršūnių susitikimą dėl Rusijos invazijos Ukrainoje.

 NATO penktadienį rengia virtualų viršūnių susitikimą dėl Rusijos invazijos Ukrainoje.

REKLAMA

Jo metu ketinama aptarti rytinio Aljanso flango gynybinį stiprinimą, prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą.

„Nuotoliniame NATO viršūnių susitikime prezidentas Gitanas Nausėda aptars Aljanso atgrasymo ir gynybos stiprinimą“, – BNS sakė šalies vadovo atstovas Ridas Jasiulionis.

Ketvirtadienį bloko vadovas Jensas Stoltenbergas pranešė, kad NATO aktyvuoja savo gynybos planus, kurie buvo parengti po 2014 metų Rusijos įsiveržimo į Ukrainai priklausantį Krymą ir vėlesnės šio pusiasalio aneksijos.

J. Stoltenbergas Aljanso žingsnio nedetalizavo, bet pabrėžė, kad aktyvuojami „gynybos planai“, leidžiantys dislokuoti pajėgas teritorijoje, „apimančioje visus mūsų aljanso rytus“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pakartojo, kad NATO neplanuoja siųsti savo karių į Ukrainą.

Penktadienį vyksiančiame viršūnių susitikime taip pat dalyvaus NATO nepriklausančios Švedija ir Suomija bei ES vadovai Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ir Charles'is Michel'is (Šarlis Mišelis).

Kurį laiką telkęs apie 150–200 tūkst. karių prie Ukrainos sienų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ankstų ketvirtadienio rytą paskelbė karinę invaziją į šalį.

Rusija pradėjo aviacijos ir raketų atakas įvairiose šalies vietose, taip pat ir greta sostinės Kijevo, pasiuntė savo tankus bei karius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų