• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnagrinėta girtos vairavusios moters byla. Nors ir jautėsi girta, tačiau tai nesustabė moters nuo kelionės į Šalčininkuose esantį prekybos centre.

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnagrinėta girtos vairavusios moters byla. Nors ir jautėsi girta, tačiau tai nesustabė moters nuo kelionės į Šalčininkuose esantį prekybos centre.

REKLAMA

Kelionės tikslą moteris sugebėjo pasiekti, bet apsipirkti jau nebepavyko. Mat prie netoli prekybos centro esančios stovėjimo aikštelės moterį sustabdė policijos pareigūnai.

Bylos duomenimis, kaltinamoji Giedrė Š. 2022 m. liepos 19 d. apie 7 val. 25 min. Vilniaus g., Šalčininkuose, vairavo automobilį „Citroen C5“ būdama apsvaigusi nuo alkoholio.

Policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad jos iškvėptame ore yra 2,13 promilių etilo alkoholio koncentracija. O už tokį girtumą jau grėsė baudžiamoji atsakomybė.

Suprato, kad yra neblaivi

Kaltinamoji Giedrė Š. dėl jai inkriminuojamos nusikalstamos veikos savo kaltę pripažino visiškai. Moteris sutiko, kad būtų atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Jis parodė, kad maždaug nuo 20 val. iki 2 val. namuose vartojo alkoholį. Gėrė konjaką, kiek išgėrė, negali tiksliai atsakyti.

REKLAMA
REKLAMA

Labai mažai miegojo, atsikėlė apie 5 val. Ryte važiavo į parduotuvę Šalčininkuose, kadangi šalia esančiose parduotuvės yra per mažas prekių asortimentas. Ji vairavo nuosavą automobilį. Nesijautė tokia neblaivi, kokia buvo, tačiau suprato, kad sėdo už vairo išgėrusi.

REKLAMA

Automobilį pasistatė prie darbovietės, nes prie parduotuvės aikštelė labai maža ir nepatogi. Ją sustabdė policijos pareigūnas, kuomet ji parkavo automobilį.

Buvo iškviestas policijos ekipažas, patikrintas jos blaivumas. Sutiko su nustatytu neblaivumo laipsniu.

Moteris pridūrė, kad teisę vairuoti turi maždaug nuo 1999 metų. Buvo bausta administracine tvarka už smulkius nusižengimus. Giedrė Š. gailėjosi dėl padarytos veikos. Tą dieną nedirbo, atostogavo.

REKLAMA
REKLAMA

Sutiko padėti kolegei

Kaltinamosios kolegė J. U. sutiko būti Giedrės Š. laiduotoja. Paaiškino, kad nebuvo neteista, vairuoja automobilį, administracine tvarka nebuvo bausta. Teigė, kad galės daryti teigiamą įtaką draugei, kad ji laikytųsi įstatymų, kadangi dirba vienoje įstaigoje, jų kabinetai yra šalia.

Pabrėžė, kad moterys kalbėjosi apie šią situaciją, Giedrė Š. suprato, kad elgėsi visiškai netinkamai. Sutinka padėti kolegei.

Laisvalaikiu kartu su Giedre Š. lankosi įvairiuose renginiuose, šiaip susitinka, bendrauja. Tą dieną ji paskambino ir papasakojo kas atsitiko, susitarė susitikti gyvai ir situaciją aptarti detaliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris pabrėžė, kad blogai vertina jos elgesį. Anot jos, Giedrės Š. yra kompetentinga, atsakinga, sąžininga. Tad jos poelgis buvo netikėtas.

Paaiškino, kad Giedrė Š. pasirinko ją būti laiduotoja, nes jos artimai bendrauja, pažįstamos daugiau kaip 20 metų.  

Teismo verdiktas

Bylą išnagrinėjęs teismas nusprendė, kad Giedrę Š. galima atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nustatant vienerių metų laidavimo terminą be užstato.

REKLAMA

Nuspręsta jai skirti baudžiamojo poveikio priemonę – 1 tūkst. eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, nustatant šiai įmokai sumokėti šešių mėnesių terminą, skaičiuojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Taip pat moteriai uždrausta dvejus metus naudotis teise vairuoti transporto priemones. Iš jos bus konfiskuotas ir automobilis „Citroen C5“.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų