Gaunantiems vaiko pinigus ruošiamos papildomos pašalpos

Kitąmet Vyriausybė svarsto ne tik didinti vadinamuosius vaiko pinigus, bet ir skurdžiai gyvenančioms šeimoms mokėti papildomas pašalpas, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„Be abejo, mes nuosekliai didinsime, kas susiję su vaiko pinigais. Bet svarstysime ir diskutuosime, kad didinant universalią išmoką galėtume dar kalbėti ir įgyvendinti tas priemones, kurios taip pat padėtų skurdo mažinimo srityje“, – ketvirtadienį Seime svarstant praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą sakė Vyriausybės vadovas.

„Tai yra vertinant šeimos pajamas didinti galbūt iki dviejų valstybės remiamų pajamų dydžių, kad būtų galima prie tos universalios išmokos dar išmokėti gerokai didesnę individualią, priklausomai nuo šeimos vertinimo“, – sakė S. Skvernelis.

Valstybės remiamų pajamų dydis šiuo metu siekia 122 eurus. Išmoka už vaiką sudaro 50 eurų, už neįgalų vaiką – 70 eurų.

Pasak premjero, papildomos išmokos sumažintų šeimų, ypač nepilnų, riziką nukristi žemiau skurdo ribos.

„Jeigu bus toks sutarimas, nuo kitų metų galėtume pradėti tai įgyvendinti“, – teigė S. Skvernelis.

Pristatydamas praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą premjeras tvirtino, kad 2018-aisiais maksimaliai stengtasi resursus nukreipti į socialines sritis: didinti atlyginimai, pensijos, vaiko pinigai, įvairios išmokos.

Praėjusius metus Vyriausybės vadovas ataskaitoje vadina ypač gerais šalies ekonomikai.

„2018 metai Lietuvos ekonomikai buvo ypač sėkmingi, o kai kuriose srityse pasiekta istoriškai geriausių rezultatų tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmenimis“, – tvirtino jis.

S. Skvernelio teigimu, Lietuvos bendrojo vidaus produkto augimo tempas pernai siekė 3,4 proc., nedarbo lygis sumažėjo ir nukrito iki 6,2 proc., šalies darbo užmokestis padidėjo 9,6 proc., suvaldytas maisto kainų augimas.

Vyriausybės vadovas teigė, kad rezultatų duoda ir pradėtos struktūrinės reformos. Anot jo, sutrumpėjo eilės pas gydytojus, didėjo mokytojų ir medikų atlyginimai, gyventojų pasitikėjimas valstybės institucijomis per metus paaugo nuo 65 proc. iki 71 proc., emigracijos ir imigracijos santykis geriausias nuo 1990-ųjų.

REKLAMA

Kita vertus, anot premjero, kai kuriais atvejais nepavyko suvaldyti rizikų.

„Manau, kad reikėjo gal daugiau pastangų suvaldyti tas rizikas, kuriomis pasinaudota kalbant apie sveikatos priežiūros reformą. Nuėjo tas naratyvas dėl ligoninių naikinimo, kad bus uždaroma, mes nesuvaldėme tos rizikos. Įstatymų paketas sustojo, buvo vetuotas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Galbūt buvo galima daugiau išreikalauti ir išspausti kalbant apie kultūros sektorių. Tik šiandien kalbame apie kultūros pagrindų strategiją, kultūros pagrindų įstatymą“, – pridūrė jis.

Vyriausybės vadovas apgailestavo, kad mokesčių reforma buvo supriešinta su viešojo sektoriaus finansavimu.

„Buvo galima padaryti geriau, natūralu. Jeigu yra kas gali padaryti geriau, prašau, tegu imasi atsakomybės ir tą daro“, – apibendrino S. Skvernelis.


Rašyti komentarą...
D
Donce
2019-04-11 16:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet senas gauna is vslstybesojaunas uzdirba saj vaikams ir pencininkams
Atsakyti
0

p
pikta
2019-04-12 11:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet senas manau yra užsidirbęs, po 40 ir daugiau metų atpylęs, paskaičiuok kiek jis valstybei per tuos metus yra atidavęs, tad nebambėk, kažin ar tu tiek atiduosi valstybei.
Atsakyti
0

Z
Zuza
2019-04-11 17:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vat būtent paskaičiuokite kiek mes dirbdami mokesčių sumokame, nuo algos tredzdali gal net daugiau, tada perki maistą vėl PVM 21% kuro akcizai o kur paslaugų antkainiai o jai dar vaikus turi išvis tyliu..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų