Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Vilniaus, Kauno bei Trakų vaikų globos namuose bus netradiciškai minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Globos namuose bei šeimynoje augantiems vaikams dainuos, vaidins, seks pasakas, skaitys eilėraštukus bei knygų ištraukas garsūs Lietuvos žmonės.

REKLAMA

Akcijos „Skaitymas balsu Lietuvos vaikų globos namuose“ tikslas – priminti visuomenei, kad šiuose namuose augantiems vaikams labai svarbi ne tik materiali parama, bet ir nuoširdus dėmesys, draugystė.

Šios socialinės iniciatyvos globėjas – socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas taip pat ketina skaityti vaikams ir su jais diskutuoti.

Dėmesį bei laiką vaikų globos namuose augantiems vaikams dovanos daugybė aktorių, dainininkų, televizijos laidų vedėjų – Vytautas V. Landsbergis, Veronika Povilionienė, Vaida Genytė, Audrius Rakauskas (Gustavas), Žygis Stakėnas, Ieva Babilaitė –Ibelhauptienė, Stanislovas Kavaliauskas ir kiti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės pavaduotojos Simonos Bronušienės, ieškoma galimybių, kaip padėti vaikams, kurie formuojasi, ieško atsakymų į gyvenimiškus klausimus. Jiems labai svarbu turėti artimą draugą, autoritetą, kuriuo galėtų pasitikėti.

Pasak etnomuzikologės, „Mažojo Princo Fondo“ tarybos pirmininkės, kampanijos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorės Loretos Sungailienės, knyga, skaitymas ir bendravimas skaitant yra labai svarbus vaikų globos namuose augantiems vaikams ir paaugliams.

Vaikų globos namams knygas dovanos leidyklos „Baltos lankos“, „Tyto Alba“, „Kronta“, „Dominicus Lituanus“, „Egmont Lietuva“, „Gimtasis žodis“. Prie šios kilnios akcijos prisideda ir vaikų žurnalai „Lututė“, „Bitutė“, „Vakaro žvaigždelė“, „Nykštukas“, taip pat Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus etninės kultūros centras, Lenkijos institutas Vilniuje.

Socialinę akciją organizuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Labdaros ir paramos „Mažojo Princo Fondas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų