Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors galimybių pasas Lietuvoje panaikintas jau prieš kurį laiką, tačiau teismuose iki šiol pasitaiko su tuo susijusių bylų. Vieną tokių ką tik išnagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Nors galimybių pasas Lietuvoje panaikintas jau prieš kurį laiką, tačiau teismuose iki šiol pasitaiko su tuo susijusių bylų. Vieną tokių ką tik išnagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas.

REKLAMA

Teisiamųjų suole buvo atsidurusi Monika L., kuri neturėdama teisėto pagrindo įgijo, laikė ir panaudojo kito fizinio asmens dokumentą. Ji, 2022 m. sausio 15 d., būdama savo namuose, paėmė kambaryje ant spintelės gulėjusį, be savo motinos A. P. žinios ir leidimo, jos vardu išduotą galimybių pasą.

Tą patį vakarą vilnietė, turėdama tikslą patekti į parduotuvę, minėtą dokumentą panaudojo, pateikdama jį prie įėjimo apsaugos darbuotojui. Pastarajam kilo įtarimų, kad moteris bando pasinaudoti svetimu galimybių pasu.

Ėjo pirkti maisto

Kaltinamoji teisiamojo posėdžio metu parodė, kad kaltinime nurodytos dienos vakare jos mamai pakilo spaudimas, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kuri vėliau išvyko, o jai pačiai reikėjo greitai apsipirkti. Moteris skubėjo, nes mama buvo palikta viena.

REKLAMA

Monika L. pripažino jai inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes. Nurodė, kad dėl nusikalstamos veikos padarymo gailisi. Pažymėjo, kad nenorėjo niekam pakenkti.

Monika L. Pasakojo, kad ji pati nebuvo skiepyta, bet nuolat darydavosi testą, kadangi jai to reikėjo darbui. Galimybių paso ji neturėjo, gauti irgi negalėjo, nes yra nepasiskiepijusi. 2022 m. sausio 15 d., vakare, mamai pakilo spaudimas, ši paprašė, kad ji nueitų į parduotuvę nupirkti maisto.

Ji visada eidavo į mažas parduotuves, kur nereikėjo galimybių paso, bet šį kartą jau buvo vakaras, todėl nuėjo į artimesnę. Ji žinojo, kad parduotuvėje reikia galimybių paso, todėl paėmė mamos, šiai nieko apie tai nepasakiusi.

REKLAMA
REKLAMA

Kai atėjo į parduotuvę, apsaugos darbuotojui parodė mamos galimybių pasą, jis jai nieko nesakė, praleido į vidų. Tuo metu buvo daug žmonių, stovėjo eilė. Vėliau, kai buvo parduotuvėje, apsaugos darbuotojas, ėjęs pro šalį, paprašė jos vėl parodyti galimybių pasą.

Kai parodė, jis jai pasakė, kad ji per gerai atrodo tiems metams, kurie nurodyti pase, todėl kvies policiją, nes įtaria, kad tai ne jos galimybių pasas. Vėliau atvyko policijos pareigūnai. Moteris apgailestavo dėl savo veiksmų. Teigė, kad taip pasielgė tik vieną kartą, daugiau to nėra buvę.

Galima laiduotoja, kaltinamosios motina, teisme pasakojo, kad Monika L. yra jos dukra, kartu gyvena nuomojamame bute. Ji neigiamai vertino dukros poelgį. Pasakė dukrai, kad negalima naudotis svetimais dokumentais. Sieks daryti dukrai teigiamą įtaką.

Išdavė data dokumente

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas G. S. parodė, kad jis dirba apsaugos darbuotoju. Jo darbo pareigos – palaikyti viešąją tvarką.

2022 m. sausio 15 d. jis dirbo parduotuvėje ir su specialiu įrenginiu tikrino pirkėjų, užeinančių į parduotuvę, galimybių pasus.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 18.30 val. į parduotuvę užėjo moteriškė, kaip vėliau paaiškėjo, Monika L., kuri jam pateikė ant A4 formato balto popieriaus lapo atspausdintą svetimą galimybių pasą.

Kadangi moteris pateikė svetimą dokumentą, ji buvo sulaikyta ir perduota policijos pareigūnams. Pasiteiravus moters, kieno yra galimybių pasas, ji prisipažino, kad šis yra jos mamos. Moteriškė jam sukėlė įtarimą, kadangi atrodė žymiai jaunesnė, negu nurodyta galimybių pase.

Teismas pasigailėjo

Teismas nusprendė atleisti Moniką L. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant ją motinos atsakomybei be užstato, nustatant 1 metų laidavimo terminą, ir baudžiamąją bylą jos atžvilgiu nutraukti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Išaiškinta, kad jeigu laidavimo metu Monika L. padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, sprendimas dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės gali būti panaikintas ir tokiu atveju bus sprendžiama dėl jos baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas, taip pat išaiškinti, kad jeigu laidavimo metu ji padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl jos baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Dabar jaau juokinga,nesiskiepijau,bet turejau tą pasą.O dabar jau aiškėja visos skiepų pasekmės.Krenta visi kaip lapai.Tegu nusišluosto vieną vietą su juo.Tai ne dokumentas,kad už jį mokėtum baudą.
Kokia gali būti nusikalstama veikla, kai tas popiergalis yra niekinis!
Ir tapsnojau as ant tokio ale paso . Jis gi nera joks ofisialus dokumentas !!!!!!!!!!!.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų