„Jei tai pasirodytų tiesa ir partijos Tvarka ir Teisingumas (TT) bei Darbo partija (DP) susivienytų – reiktų keisti ministrą pirmininką. Juk tuomet nebe Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), vadovaujama Algirdo Butkevičiaus, o naujas darinys, kuriame susijungtų Rolando Pakso vadovaujama TT ir Viktoro Uspaskicho DP, būtų „vyriausias brolis“ Seime pagal mandatų skaičių“, - portalui balsas.lt sakė politikos apžvalgininkas Giedrius Kiaulakis.

Pasklidus žiniai apie galimą DP ir TT susijungumą partijų lyderiai neskuba jo komentuoti, o politologai bei apžvalgininkai svarsto galimus scenarijus.

G. Kiaulakis neatmetė versijos, kad DP tokia jungtis reikalinga, nes partijai byloje dėl juodosios buhalterijos gali grėsti likvidavimas, o TT esą šiaip yra išsėmusi politinį potencialą. Kliūtimi, anot jo, gali tapti lyderių ambicijos.

„Žinant juos abu, keltų nuostabą pasiryžimas kuriam nors tapti antruoju numeriu. Juk abu turi pakankamai pavaldžias ir klusnias skruzdėlių kolonijas, kurios už juos balsuos. O ir abu sutverti tam, kad būtų pirmais“, - sakė G. Kiaulakis.

Bendrovės BRANDSCAPE vadovas, viešųjų ryšių specialistas Mindaugas Lapinskas mano, kad viešųjų ryšių prasme toks projektas yra abejotinas. „Sakyčiau, kad tai variantas 2+2 = 3. Bet gal geriau, nei lygu 1. Nieko nedarant rezultatas būtų vienas, o dabar kažkas bus supliusuota. V. Uspaskichas pritraukia tą elektoratą, kuriam rodoma, jog politika yra visiems prieinama, o ją daryti gali paprastas ir patrauklus bičas. TT lyderio rinkėjai yra labiau įsitraukę, linkę į viską kištis ir įsivaizduoja, kad viską išmano“, - aiškino jis portalui balsas.lt.

REKLAMA

„Man būtų keistas toks svarstymas, nes apie tai nėra užsimimta nei koalicinėje sutartyje, nei kokiose nors atskirose derybose. Prisiminkime, kad ir faktą, jog partijų susijungimo procesas turėtų trukti pakankamai ilgai. Juridinis procesas, kaip byloja egzistuojantys precedentai, turėtų užtrukti virš metų, tad tikrai nėra ką aptarinėti", - sakė balsas.lt LSDP atstovas, buvęs ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Valdandčiają koaliciją sudaro DP (29 mandatai) LSDP (39) TT (10) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, turinti 8 narius. Viso Seime yra 141 parlamento nario mieta, iš kurių trys vietos neužimtos – rinkimai po kelių savaičių.

 


Rašyti komentarą...
A
Aš manau
2013-02-20 10:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oponentai issigando, kad gali atsirasti dar stipresne politine jega.
Atsakyti
-1

K
Kas?
2013-02-20 10:59:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas šiandien generuoja mūsų ekonomiką, kas šiandien pas mus uždirba valiutą? Ar 650 tūkst. pensiinio amžiaus žmonių? Ne, bet tai - mūsų žmonės ir turime jais pasirūpinti. Ar 200 tūkst. ikimokyklinio amžiaus žmonių uždirba valiutą? Ne, bet tai yra mūsų vaikai ir mes privalome jais pasirūpinti. Ar 240 tūkst. bedarbių uždirba valiutą? Ne, bet jie yra mūsų Lietuvos žmonės ir mes turime jais pasirūpinti. Ar 652 tūkst. moksleivių ir studentų uždirba valiutą? Ne, bet jie yra mūsų ateitis ir mes turime jais pasirūpinti. Ar 400 tūkst. valdininkų, valstybės ir savivaldybės įmonėse dirbančių žmonių uždirba valiutą? Ne, bet jie yra gyvybiškai svarbūs, nes tai mokytojai, gydytojai ir t.t. Ar 550 tūkst. paslaugų sferoje dirbančių žmonių uždirba valiutą? Dalis taip, bet didžioji dalis ją išveža. Niekas iš jų nekonkuruoja vidaus rinkoje su importu. Bet jie visi reikalingi. Štai beveik 3 mln. žmonių ir baigėsi, o tai yra jau beveik 90 proc. gyventojų, kurie neuždirba valiutos arba nekonkuruoja vidaus rinkoje su importu. Kyla klausimas, iš kur imame valiutą? Apie 10 mlrd. litų per metus pirkdami importą - dujas, naftą, elektrą, metalą, mediena, chemines medžiagas, technologijas, techniką ir t.t. Valiutą gali uždirbti tik gamintojas, augintojas, kūrėjas, todėl, jei nesukursime strategijos, nieko gero neverta tikėtis. Valdžiai ir ekspertams apsišaukėliams nuolat reikia kalti į galvą, kad mūsų galimybės ir sėkmė susijusi su tradicinio verslo kūrimu bei gamyba. Todėl privalome kurti konkurencingą aplinką su aplinkinėmis valstybėmis. Jei taip nebūtų daroma, tai turėtų būti vertinama kaip nusikaltimas prieš Lietuvą. Jei nepasinauduosime tuo, skaudžiai pralošime. Būtent todėl yra tokia didelė valstybės skola, nedarbo lygis, emigracija ir mažos dirbančių žmonių pajamos. Viktoras Uspaskich tikrai žino, ką reikia daryti. Verslininkas bet kurioje valstybėje turi žinoti valstybės strategiją, tada tiksliai žinos, nuo ko pradėti verslą ir kur uždirbti.
Atsakyti
-1

B
Būtent
2013-02-20 11:01:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau butu puiku, kad visdelto mes kurtume civilizuota valstybe, civilizuota Lietuva be saugumo savivales, su saziningai dirbancia teisesauga, su teismais, kurie nevykdo politiniu uzsakymu, su Prezidente, kuri nepazeidzia Konstitucijos ir istatymu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų