Gabrielius Landsbergis: Saugodamas Narkevičių premjeras siekia sumenkinti prezidento galias

Premjeras Saulius Skvernelis atidėliodamas sprendimus dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus siekia atimti iš prezidento Gitano Nausėdos nepasitikėjimo instrumentą, sako opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Esminis dalykas – atimti iš prezidento nepasitikėjimo instrumentą. Pirmas ministras, pirmas prezidento mūšis dėl nepasitikėjimo ministru. Jei prezidentas jį pralaimi, klausimas, kaip bus su kitu ministru, kaip bus su premjeru.(...) J. Narkevičiaus gynyba yra skiepas ateičiai“, – Žinių radijui penktadienį sakė G. Landsbergis.

Jo manymu, kovodamas ne tiek už J. Narkevičių, kiek prieš G. Nausėdą, premjeras siekia įgyti imunitetą, ateityje apsaugant ir save, ir kitus Vyriausybės narius nuo galimo nepasitikėjimo. 

„Pagrindinis argumentas yra tas, kad jei jie apgina J. Narkevičių, Vyriausybė ir S. Skvernelis, tokiu būdu jis įgyja imunitetą bet kokiems klausimams ir dėl savęs paties ar dėl kokio kito ministro, kuris iškiltų ateityje, jei iškils“, – svarstė konservatorių vadovas.

Pasak jo, premjeras žaidžia „tokį katės ir pelės žaidimą, matyt, yra įsitikinęs, kad jis šiame žaidime yra katė“.

„Laikas parodys, kaip ten yra iš tikrųjų“, – pridūrė G. Landsbergis.

Prezidentas G. Nausėda ne kartą ragino J. Narkevičių atsistatydinti. Pats Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas ministras trauktis atsisako. Jį užtaria ir valdančiosios koalicijos partijų lyderiai.

Premjeras S. Skvernelis teigė sprendimą dėl ministro priimsiąs po valdančiosios koalicijos partnerių pasitarimo sausio viduryje.

Prezidentas praėjusią savaitę pareiškė, jog sausio viduryje planuojama išplėstinė valdančiosios koalicija taryba yra paskutinė riba sprendimui dėl J. Narkevičiaus atidėti.

G. Nausėda portalui delfi.lt neatmetė galimybės, kad J. Narkevičiaus klausimas gali išprovokuoti ir paties premjero atsistatydinimą. Premjeras anksčiau taip pat yra užsiminęs, kad su susisiekimo ministru susijusi situacija gali privesti iki Vyriausybės pasitraukimo.

REKLAMA

Susisiekimo ministras sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams. Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pradėjusi tyrimus ir dėl ministro J. Narkevičiaus, ir dėl premjero S. Skvernelio. 


Rašyti komentarą...
p
pilietis
2019-12-27 11:55:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikra tiesa naisiu diktatorius siekia parodyti visiems kas cia isakineja ir kieno zodis paskutinis taip niekindamas prezidenta
Atsakyti
-2

Z
Zmogus
2019-12-27 12:21:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tik nebusit, pone,panele ,naisiu (valdovo ) patiketine?gerb. Prezidentas pats zino kaip elgtis, jei reiks ir skvereli atleis. NES jau jo naglumas irgi virsija ribas.
Atsakyti
-1

K
Kocervasudis
2019-12-27 12:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anukelis rankom ploje kad seneliui nesistoje taip būna tikrovė, senelis ir anūkas nori kad Nausėda paklaustų jiu klanui, mes manom kad jius. klanui išsigimėlių koncervu prazidentas bus protingas ir ne paklus teip koncervuotas anukeli..........
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų