Gabrieliaus Landsbergio transformacija – meta derybas, kelia naują tikslą

Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) bei Liberalų sąjūdžiui nesusitarus dėl opozicijos lyderio, ši pozicija Seime bent kol kas lieka neužimta.

25

„Mes jau savaitė kaip nesulaukėme atsakymo iš liberalų dėl palaikymo ar nepalaikymo bendro sprendimo dėl opozicijos lyderio, ir šiandien frakcijos sprendimu mes pasitraukiame iš tolesnių diskusijų ir koncentruosimės ties tuo, kas svarbiausia - biudžetu ir taip toliau“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Apie tai, kad derybose dėl koalicijos lyderio „taškas padėtas“, G.Landsbergis pasakė antradienio vakarą per LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Internautai pašiepė Gabrielių Landsbergį: sulygino su Donaldu Trumpu

„Šiandien planavome frakcijoje svarstyti dokumentą, vakar televizijos laidoje (iš G.Landsbergio) išgirdau, kad taškas padedamas, bet turbūt ne visam laikui, ir vakar vakare su ponu Landsbergiu dar pasikalbėjome, kad tai nėra, atrodo, galutinis šios kadencijos metu taškas padėtas“, – žurnalistams Seime sakė Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Susirinkus naujajam Seimui konservatoriai ir liberalai pradėjo tartis dėl opozicijos lyderio delegavimo, tačiau derybos buvo nutrūkę, kai E.Gentvilas žurnalistams kategoriškai patvirtino, kad liberalai su konservatoriais nepasirašys susitarimo. Po to liberalai nuomonę pakeitė, tačiau šįkart nesulaukę atsakymo iš liberalų derybas nutraukė konservatoriai.

Seimo statutas numato, kad jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis naudojasi papildomomis opozicijos lyderio teisėmis, praktiškai jo statusas prilygsta Seimo vicepirmininkui.

Konservatoriams trūksta vieno balso, kad jų frakcijos vadovas automatiškai taptų opozicijos lyderiu. Opozicinė konservatorių frakcija turi 31 atstovą, iš viso Seimo mažumoje – 63 Seimo nariai.


Rašyti komentarą...
J
Je
2016-11-24 12:13:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu,kad Vytukas suvaikėjo ,anūkas išponėjo...
Atsakyti
-2

P
Petras
2016-11-24 11:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vytuko anūkas ,Kubiliaus plaukuotos rankos pakeltas kaip TS gelbėjimo šiaudas ,nesitvarko. Kas gali paneigti ,kad jo sugebėjimais netiki opozicijos partiečių dauguma?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų